Kino dla dzieci z Ukrainy w woj. śląskim

fot. Aneta Wigłasz Fotografia/Operation Mobilisation facebook

Redakcja

15 grudnia, 2022

W Mikołajki ruszyła i wciąż przemierza Polskę świąteczna edycja projektu filmowego, skierowanego do najmłodszych dzieci z Ukrainy i ich opiekunów, realizowanego przez Stowarzyszenie Operation Mobilisation w Polsce ze środków Fundacji ORLEN.

Projekcje zaplanowano w punktach pobytowych i centrach noclegowych dla uchodźców zlokalizowanych na terenie całego kraju, m.in. w: Poznaniu, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Żywcu, Łodzi, Lublinie, Kutnie i Bielsku-Białej

W województwie Śląskim projekt do najbliższej soboty odwiedzi Żory, Żywiec i 2 centra recepcyjne w Katowicach.

Podczas 50 dni projekcyjnych w miejscach tymczasowego pobytu uchodźców zostaną wyświetlone dla dzieci filmy animowane w języku ukraińskim z pozytywnym przesłaniem. Pokazom będą towarzyszyć działania informacyjno-edukacyjne dotyczące ochrony i bezpieczeństwa dzieci, które razem z rodzicami musiały uciec z Ukrainy oraz działania wspierające emocjonalnie rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji.

-W związku z pobytem w Polsce bardzo dużej liczby uchodźców wojennych z Ukrainy, widzimy potrzebę zorganizowania świątecznych spotkań dla dzieci i ich opiekunów. Oglądając wspólnie filmy, nie tylko pomagamy oderwać się od myśli związanych z tęsknotą, wojną i trudną sytuacją. Zależy nam, by każdy detal, składający się na niezwykłą atmosferę tych wydarzeń, komunikował dzieciom miłość, troskę i wsparcie, na które mogą liczyć nie tylko w okresie Świąt, ale w każdej sytuacji. Jednocześnie przekazujemy im niezwykle istotne treści, wzmacniające bezpieczeństwo dzieci wobec zagrożeń, na które są szczególnie narażone jako uchodźcy wojenni” – mówi Weronika Czajko, prezes Stowarzyszenia Operation Mobilisation w Polsce.

Podczas każdego z 50 wydarzeń odbędzie się wspólne ubieranie choinki z wykorzystaniem stworzonych własnoręcznie przez dzieci dekoracji, odnoszących się do uniwersalnych wartości takich jak miłość, pokój, nadzieja. Ozdoby zostaną przygotowane przez najmłodszych wraz z pomocą animatora. Wszyscy uczestnicy będą mogli również zrobić pamiątkowe zdjęcia w świątecznej scenerii, aby podzielić się nimi z bliskimi, niezależnie od tego gdzie będę spędzać tegoroczne Święta.

powiązane artykuły:

zbiórka dla żołnierzy z Ukrainy
Wiadomości 8 grudnia, 2022

Mobilizacja polskiego społeczeństwa nie słabnie. Prawie 650 tys. złotych, tyle ud

fot. UM Częstochowa
Wiadomości 30 listopada, 2022

Przedstawiciele Częstochowy ponownie odwiedzili Ukrainę by przekazać pomoc rzeczową dla d

Ukraina
Wiadomości 30 listopada, 2022

Rada Ministrów chce, żeby uchodźcy z Ukrainy przebywający w Polsce w ośrodkach zbiorowego zakwate

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3