Katowice szykują się do otwarcia kąpielisk! Harmonogram

Kapielisko Bugla

Redakcja

6 czerwca 2024

Zbliżający się sezon letni przynosi ze sobą słoneczną pogodę i możliwość relaksu na świeżym powietrzu. Katowickie kąpieliska strzeżone oraz baseny, jak co roku, będą otwarte dla miłośników spędzenia wolnego czasu na pływaniu i opalaniu się.

- Sezon letni na horyzoncie i wysoka temperatura będzie nam coraz częściej towarzyszyć w najbliższym czasie, co oczywiście zwiększy chęć do plażowania i kąpieli. Dlatego w czerwcu swoje działanie rozpoczną katowickie ośrodki rekreacyjno-wypoczynkowe „Rolna” i „Bugla”. Na ten pierwszy zapraszamy już w najbliższy weekend 8 i 9 czerwca – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Od 30 maja najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogą również korzystać z oferty czterech wodnych placów zabaw, które są im oczywiście udostępniane bezpłatnie – dodaje prezydent.

Od kilku lat, w sezonie letnim Katowice udostępniają najmłodszym mieszkańcom miasta wodne place zabaw. To cztery obiekty zlokalizowane w różnych dzielnicach miasta: na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek, os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej, przy wejściu na Dolinę Trzech Stawów od strony ul. Pułaskiego oraz na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224. W tym roku wodne place zabaw są dostępne dla mieszkańców od 30 maja i czynne przez 7 dni w tygodniu, w godz. 9.00-20.00.

Kąpieliska i baseny

Trwają ostatnie przygotowania przed uruchomieniem katowickich basenów „ORW Bugla”, „ORW Rolna” oraz basenów przy ul. Gliwickiej i na Campingu 215. 

Harmonogram otwarcia kąpielisk:

  • ORW Bugla, ul. Żeliwna 26d: od 21 czerwca w godzinach 10.00-20.00;
  • ORW Rolna, ul. Nasypowa 65: weekendy 8-9 czerwca, 15-16 czerwca oraz codziennie od 21 czerwca do 18 sierpnia. Godziny otwarcia: Poniedziałek-czwartek 10.00-18.00, piątki i weekendy 10.00-19.00;
  • OS Gliwicka, ul. Gliwicka 214: od 1 lipca do 25 sierpnia w godzinach 10.00-18.00;
  • Camping 215, ul. Trzech Stawów 23: od 1 lipca do 1 września w godz. 10.00-18.00;
  • Kąpieliska otwarte, tj. Dolina Trzech Stawów, Starganiec oraz Morawa przy Stanicy: obsada ratownicza będzie zapewniona od 1 lipca do 1 września, w godzinach 10.00-18.00.
Dodatkowo na kąpieliskach i basenach w Katowicach planujemy różnorodne imprezy i wydarzenia, w tym turnieje sportowe czy zajęcia aquafitness na świeżym powietrzu – zapewnia Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach. – Aby być na bieżąco, warto obserwować profil katowickiego MOSiR-u w serwisie Facebook, gdzie informacje o wydarzeniach będą publikowane – dodaje dyrektor.

Taniej z Katowicką Kartą Mieszkańca

Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca mogą korzystać z miejskich basenów „pod chmurką” w obniżonych cenach w stosunku do standardowych. To doskonała okazja, aby cieszyć się letnimi atrakcjami bez nadwyrężania domowego budżetu. Posiadacze KKM mogą liczyć na 50% zniżki od ceny wyjściowej dla ich grupy wiekowej.

– Zachęcamy szczególnie do wygodnego zakupu biletu on-line. W ubiegłym roku na ORW Bugla sprzedaliśmy aż 33 111 biletów przez internet, z czego 13 901 to bilety dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca. Korzystanie z naszego systemu internetowego nie tylko oszczędza czas, ale także pozwala uniknąć kolejek przy kasach, co jest szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy nasze baseny cieszą się największą popularnością – dodaje Daniel Muc.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego w Dolinie Trzech Stawów

W najbliższy weekend (8-9 czerwca), jeśli dopisze pogoda, MOSiR Katowice otworzy wypożyczalnię sprzętu pływającego na Dolinie Trzech Stawów. Wypożyczalnia, która powraca na swoje pierwotne miejsce sprzed remontu terenu wokół stawu (przy autostradzie A4, dojście od strony Campingu 215/restauracji Stara Panderosa), będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 19:00 oraz w weekendy i dni wolne od 10:00 do 19:00. Cennik wypożyczalni sprzętu pływającego obejmuje szeroki wachlarz opcji, w tym kajaki dla dwóch osób, łodzie wiosłowe dla czterech osób, rowery wodne dla dwóch osób, łodzie elektryczne Chill-boat cane dla pięciu osób, łodzie elektryczne Chill-boat trio dla trzech osób oraz deski SUP dla jednej osoby. Sprzęt będzie wydawany do godziny 18:00.

powiązane artykuły:

KATO4 U przestrzen dla nastolatkow w Katowicach
Lokalne 5 czerwca 2024

KATO4U to miejsce, w którym nastolatkowie, przy wsparciu dorosłych, mogą spędzać czas tak

Pierogi katowice
Lokalne 23 maja 2024

Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. To miejsce

Zielone przystanki w katowicach
Lokalne 20 maja 2024

Katowicki Zakład Zieleni Miejskiej podpisał umowę z wykonawcą, który stworzy cztery tzw.

Leasing a inne formy finansowania
Lifestyle 5 czerwca 2024

Kiedy Jan Kowalski, właściciel małej firmy produkcyjnej, stanął przed wyzwaniem utrzymania pł

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3