Szeregi śląskiej policji zasiliło dwóch nowych funkcjonariuszy. To Ares i Zeus

Pies slaskiej policji

Redakcja

6 czerwca 2024

Szeregi śląskiej policji zasiliło dwóch czworonożnych funkcjonariuszy – Ares i Zeus. Psy trafią do bielskiej oraz sosnowieckiej komendy. Aktualnie przebywają na szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Szeregi śląskiej policji zasiliło dwóch czworonożnych funkcjonariuszy – Ares i Zeus. Są to owczarki niemiecki i belgijski, które po zakończeniu kursu będą wspierać pracę policjantów w terenie. Ares trafi do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, natomiast Zeus trafi do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Aktualnie czworonogi ze swoimi opiekunami: Ares z młodszym aspirantem Dominikiem Górnym oraz Zeus ze starszym sierżantem Mateuszem Jobczykiem przebywają na szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Szkolenie rozpoczęło się 14 maja i ma na celu przygotowanie psów do pełnienia służby w charakterze psów patrolowo-tropiących.


Zakup czworonogów oraz sprzętu niezbędnego do tresury psów i pełnienia dalszej służby był możliwy dzięki porozumieniu Policji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz pieniędzy przekazanych na mocy tego porozumienia.

Wsparcie finansowe pozwoliło na wyposażenie śląskiej Policji w te wyjątkowe zwierzęta, które wkrótce będą mogły pełnić swoją służbę i wspierać działania mundurowych w terenie dbając tym samym o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu.

35 816950

powiązane artykuły:

SDM 5
Lokalne 29 września 2023

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3