Prima z częstochowskiej Straży Miejskiej znów miała nosa! W mig wywąchała narkotyki

SDM 5

Redakcja

29 września, 2023

Czworonożna "funkcjonariuszka" straży miejskiej w Częstochowie kolejny raz spisała się na medal. Tym razem, w jednym z domów i w pomieszczeniach gospodarczych, ujawniła siedem woreczków foliowych, w których znajdowały się narkotyki. Prima wraz ze swym przewodnikiem asystowali policjantom podległym pod KMP w Częstochowie.

Częstochowska Straż Miejska została poproszona o pomoc policjantom podległym pod Komendę Miejską Policji w Częstochowie w celu szukania narkotyków. Pies służbowy Straży Miejskiej Prima razem ze swoim przewodnikiem i funkcjonariuszami Policji przeszukali dom oraz pomieszczenia gospodarcze na jednej z posesji. 

Prima oznaczyła siedem woreczków foliowych: 6 z zawartością białego proszku i jeden z zawartością ciemnozielonego suszu. Po analizie okazało się, że są to narkotyki - relacjonuje SM w Częstochowie. 

Prima „pracuje” w częstochowskiej Straży Miejskiej od grudnia 2015 roku. Owczarek belgijski malinois wyspecjalizowany jest w ujawnianiu środków odurzających. Prima pracuje i stale przechodzi szkolenia, by podnosić swoje kwalifikacje, jest też częstym gościem w szkołach i przedszkolach, gdzie Straż Miejska prowadzi prelekcje na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. 

powiązane artykuły:

56755
Lokalne 12 lutego, 2022

Znowu wywąchała – podczas wspólnej akcji strażników miejskich i policjantów – chemikalia używane do

Szkolenie 5
Lokalne 5 sierpnia, 2021

Pies służbowy częstochowskiej Straży Miejskiej przeszedł kolejne szkolenie. Tym razem Prima ćwiczyła

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.5µg/m3 PM2.5: 29.9µg/m3