Prima z częstochowskiej Straży Miejskiej przeszła kolejne szkolenie

Szkolenie 5

Redakcja

5 sierpnia, 2021

Pies służbowy częstochowskiej Straży Miejskiej przeszedł kolejne szkolenie. Tym razem Prima ćwiczyła w Hubach, gdzie podnosiła umiejętności w wykrywaniu narkotyków i materiałów wybuchowych.

Prima „pracuje” w częstochowskiej Straży Miejskiej od grudnia 2015 roku. Specjalizuje się w wykrywaniu narkotyków. Przed epidemią koronawirusa była częstym gościem w szkołach i przedszkolach, gdzie odbywały się szkolne prelekcje.

Często współpracuje też z częstochowskimi policjantami, Strażą Graniczną i innymi służbami w celu wykrywania narkotyków. Wielokrotnie wywąchała różnego rodzaju środki odurzające. Prima systematycznie przechodzi szkolenia podnosząc swoje kwalifikacje. Kilka razy trenowała na lotnisku w Pyrzowicach oraz na poligonie w Hubach.

W ostatnich dniach wraz ze swoim przewodnikiem doskonaliła swoje umiejętności na poligonie treningowym Polskiego Związku Miłośników Psa Użytkowego w Hubach. Trenowała na torze przeszkód pod okiem doświadczonego szkoleniowca i trenera Dariusza Makowskiego, a także szukała środków odurzających.

Celem szkolenia jest między innymi podniesienie wartości użytkowej psów, wzajemna wymiana doświadczeń między przewodnikami z różnych służb mundurowych oraz rozwój kynologii służbowej w Polsce
mówi organizator szkolenia Dariusz Makowski z PZMPU.
Chcielibyśmy, aby w przyszłości Polska Kynologia Służbowa była wzorem do naśladowania dla innych, jednak, żeby to osiągnąć potrzeba wielu lat ciężkiej i wspólnej pracy wszystkich służb korzystających z umiejętności psów służbowych. Zdobywanie i poszerzanie wiedzy w tym zakresie umożliwi funkcjonariuszom i żołnierzom skuteczną realizację czynności służbowych
dodaje.

Źródło: Straż Miejska w Częstochowie

Szkolenie 4

powiązane artykuły:

56755
Lokalne 12 lutego, 2022

Znowu wywąchała – podczas wspólnej akcji strażników miejskich i policjantów – chemikalia używane do

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3