Prima ma nosa! Pies służbowy częstochowskich strażników miejskich znów pomógł w wykryciu narkotyków

56755

Redakcja

12 lutego, 2022

Znowu wywąchała – podczas wspólnej akcji strażników miejskich i policjantów – chemikalia używane do produkcji narkotyków. Czworonożna funkcjonariuszka ,,służy” w częstochowskiej Straży Miejskiej już od kilku lat.

Częstochowscy strażnicy miejscy wraz ze swoim psem służbowym – Primą –  wspomagali policjantów z KWP Katowice i KMP Częstochowa przy wykrywaniu substancji psychoaktywnych.

Podczas czynności służbowych w jednym z częstochowskich bloków Prima przeszukiwała mieszkanie i pomieszczenia gospodarcze – naprowadziła funkcjonariuszy na substancje chemiczne i odczynniki mogące służyć do produkcji narkotyków.

Prima to owczarek belgijski malinois. W częstochowskiej Straży Miejskiej jest od grudnia 2015 roku. Specjalizuje się w wykrywaniu narkotyków. Towarzyszy też funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom podczas prelekcji edukacyjnych i prewencyjnych w szkołach i przedszkolach. Dzieci – rzecz jasna – uwielbiają się z nią spotykać. Ponadto Prima często wspomaga swoimi umiejętnościami także inne służby, w tym policję, w celu wykrywania narkotyków. Wielokrotnie ,,wywąchała” różne środki odurzające.

Prima wraz ze swoimi przewodnikami stale ćwiczy i rozwija swoje umiejętności – szkoliła się kilka razy m.in. na lotnisku w Pyrzowicach, a także na poligonie treningowym Polskiego Związku Miłośników Psa Użytkowego w podczęstochowskich Hubach.

 

Źródło: UM Częstochowa

56752

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.7µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3