Wielkie święto piłki nożnej znów w Mysłowicach [Wideo]

DSC 0995

Redakcja

12 lutego, 2022

Już po raz 9. w Mysłowicach odbyło się „Święto futbolu” organizowane przez Unię Kosztowy. A było co świętować, bo przez pandemię młodzi piłkarze mieli o wiele mniej okazji do spotkań z rówieśnikami na boisku.

W ogóle w dobie tej pandemii teraz i zamknięcia tych dzieciaków w domach, na tych zdalnych, niekorzystania z zajęć wychowania fizycznego, w zeszłym roku przecież w ogóle sale gimnastyczne były pozamykane, to taka inicjatywa jak najbardziej. Korzystamy z wielką korzyścią dla dzieci”

mówi Tomasz Halemba z UKS-u Sprint Katowice.

Do Mysłowic zjechało 39 drużyn z aż 30 śląskich klubów. W ciągu dwóch dni przez halę przy ul. Bończyka przewinęło się ponad 400 młodych adeptów piłki nożnej, nie tylko z Mysłowic, ale także m.in. z Katowic, Imielina czy Częstochowy. W ubiegłym roku Unia Kosztowy podpisała umowę partnerską z tamtejszym Rakowem.

Po pierwsze jesteśmy szkoleni przez trenerów z Rakowa Częstochowa, ale oprócz tego nasi zawodnicy dostają zaproszenia na testy, gramy mecze sparingowe. Natomiast naszym celem jest w przyszłości dostarczenie do drużyny Rakowa, grającej w najwyższych ligach młodzieżowych, zawodników i to jest taki początek, który temu służy”

wyjaśnia Marek Rusek z Unii Kosztowy.

Turniej był okazją do wykorzystania nowych doświadczeń w praktyce. Rywalizacja w większości toczyła się bez klasyfikacji, więc każdy opuszczał halę z medalem. Jedynie grupa zaawansowana rocznika 2013 walczyła o punkty. Triumfatorami tej kategorii wiekowej zostali kolejno zawodnicy z Kosztów, Zabrza i Rybnika.

Dużo ambicji, dużo radości, dużo sportu takiego dziecięcego z dużą inicjatywą rodziców. W Mysłowicach takie turnieje cechują się tym, że angażuje się w to bardzo wiele osób”

zaznacza prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Jak podkreślali zarówno trenerzy, jak i młodzi piłkarze, najważniejsze w „Święcie futbolu” było jednak to, żeby wreszcie móc się spotkać i aktywnie spędzić czas.

Najlepsze jest, żeby ćwiczyć na dworze albo w hali”

mówi Wojtek z Unii Kosztowy.

A jak przegramy, to i tak się będziemy cieszyć, że była fajna zabawa. Tylko się liczy zabawa, nie wygranie ”

dodaje Jaś, również z Unii Kosztowy.

Źródło: itvm.pl - Telewizja o Mysłowicach 

DSC 1020

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3