Mid 20a27066

Jesteście za życiem? Pokażcie to panie i panowie

Article

Jarosław Adamski

28 października 2020

Świat nie jest zero-jedynkowy. Świat nie jest pisowski, ani opozycyjny. Świat jest pełen bólu, odwagi i tchórzostwa. Jest taki, jakimi jesteśmy my sami. Kiedy jednak po wyroku pewnego trybunału cieszą się politycy, biskupi i pewien ojciec, to chciałbym was dziś zapytać, czy Wy naprawdę jesteście za życiem?

Czcigodni biskupi walczą o życie od jego poczęcia, ale wielu z nich palcem nie kiwnęło, kiedy to życie w postaci dzieci cierpiało i cierpi nadal, już jako dorośli dotknięci „złym dotykiem” kapłana. W imię fałszywie pojętej solidarności zawodowej, zamiast walczyć o życie, pogrążaliście ludzi w cierpieniu, chaosie i bólu. Jesteście za życiem? Naprawdę?

Politycy, którzy tak walczycie o życie, powiedzcie jak bardzo wspieracie to życie, kiedy już się na tym świecie pojawi? Z deformacjami, z ograniczeniami, z cierpieniem. Ile wydajecie na kolejne kontrakty, które uchronią nas przed „wrogami”? Na kolejne latające cuda z nazwą na „F”, a ile na ochronę zdrowia, ile na wsparcie dla ludzi, którzy całe swoje życie poświęcają swoim cierpiącym dzieciom.

Stańcie w prawdzie i nie opowiadajcie bzdur, jak to dawniej było źle, a wy się tak bardzo staracie. Nikogo nie interesuje jak było, każdego jak jest i będzie. I żeby było jasne! Niezależnie od tego, gdzie zasiadacie w ławach poselskich nie udowodniliście, że jesteście za życiem. Ani wcześniej, ani obecnie.

Wy, którzy rządzicie, pokażcie, jak bardzo dbacie o miejsca wielkiej heroicznej walki – o hospicja. Ile wydajecie na rehabilitację, tych, którzy waszym zdaniem muszą się narodzić, a o których nie pamiętacie, gdy przyjdzie im żyć.

Tak, politycy mają wprost niebywały talent w wysadzaniu społecznego spokoju. Szanowni! Jeśli dziś jesteście oburzeni, wstrząśnięci czy zgorszeni, to chce was o jednym zapewnić.

Ci, którym urządzacie życie są nie mniej wstrząśnięci, oburzeni i zgorszeni.

Widzicie źdźbło w oku innych, ale we własnym ani jednej belki. Wstyd!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 14.4µg/m3