Dała w szyję i jechała zygzakiem po drodze

fot. pixabay.com

Redakcja

14 grudnia, 2022

Zdecydowana reakcja świadka doprowadziła do zatrzymania kierującej chevroletem, której styl jazdy wskazywał, że może być pijana. Kobieta odebrała kierującej kluczyki od samochodu i czekała na przyjazd patrolu policji. 


Do zdarzenia doszło 13 grudnia w Waleńczowie (powiat kłobucki) na ulicy Częstochowskiej. Przypadkowa kobieta zauważyła podejrzanie jadącego chevroleta, którego kierowca nie potrafił utrzymać toru jazdy, jechał tak zwanym zygzakiem. 

-Wobec tej sytuacji zatrzymała chevroleta, po czym uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Następnie podeszła do tego samochodu i zauważyła, że za kierownicą siedzi kompletnie pijana kierująca. Kobieta wyciągnęła kluczyki ze stacyjki chevroleta i wezwała policję. Po chwili na miejsce przyjechał patrol drogówki- podała KPP w Kłobucku. 

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującej chevroletem i okazało się, że w organizmie 43-letniej mieszkanki gminy Opatów były 3 promile alkoholu.

Na nieodpowiedzialną kierującą, czekają teraz surowe konsekwencje. Grozi jej wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia. O dalszym losie kobiety zadecyduje prokurator i sąd.

powiązane artykuły:

55 729896
Lokalne 21 października, 2022

Pijaną kobietę prowadzącą samochód zgłosił policji świadek, który widział jej tor jazdy i podejrzewa

Pexels pixabay 532001
Lokalne 18 października, 2022

35-latka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Nic więc dziwnego, że nie zachowała czujności

57 721075
Wiadomości 22 sierpnia, 2022

34-latka z Ukrainy wjechała samochodem w ogrodzenie w Rybniku. Badanie alkomatem wykazało 2 promile

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.4µg/m3 PM2.5: 33.3µg/m3