Pijana matka jechała samochodem z dwójką dzieci i spowodowała kolizję na A1

Pexels pixabay 532001

Redakcja

18 października, 2022

35-latka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Nic więc dziwnego, że nie zachowała czujności na autostradzie A1 i uderzyła w tył Skody. W samochodzie oprócz niej znajdowała się dwójka dzieci - 7-letnia dziewczynka i 8-letni chłopiec. Matce grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach zatrzymali 35-letnią mieszkankę Żor, która kierowała samochodem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu i spowodowała kolizję drogową. Sprawa być może nie wyszłaby na jaw, gdyby nie fakt, że policjanci zostali wezwani do innego wypadku na autostradzie, jednak przejeżdżając zauważyli kolizję i zatrzymali się by dowiedzieć się, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. 

Okazało się, że kierująca Nissanem matka nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła w tył Skody. Policjanci przebadali uczestników na zawartość alkoholu i szybko okazało się, że sprawczyni kolizji miała go blisko 3 promile. W samochodzie oprócz niej znajdowała się dwójka dzieci - 7-letnia dziewczynka i 8-letni chłopiec. W wyniku zderzenia na szczęście nic się im nie stało i trafiły pod opiekę ojca. 

Policjanci zatrzymali prawo jazdy matki. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozić jej może jej do 2 lat więzienia. Jeśli jednak prokurator uzna, że swoim zachowaniem naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3