Nietypowy pomysł na biznes 19-latka. Kradł drogi alkohol, żeby go sprzedawać

37 729092

Redakcja

18 października 2022

Nastolatek ze sprzedaży kradzionej markowej odzieży, perfumów i drogich alkoholi uczynił sobie stałe źródło dochodu. Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej z reklamówką kradzionych butelek z alkoholem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Przedsiębiorczy nastolatek wziżł sobie do serca maksymę, że żeby zarobić trzeba tanio kupić a drogi sprzedać. Tyle tylko, że on nie kupował tylko kradł. I to nie byle co - drogie perfumy, markowe ubrania i dobre alkohole. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie rutynowa kontrola drogowa, podczas której 19-letni bielszczanin i jego 38-letni kolega zachowywali się bardzo nienaturalnie. Jak się później okazało, było to uzasadnione, bo w bagażniku przewozili reklamówkę pełną kradzionego alkoholu. 

W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli w mieszkaniu 38-latka duże ilość nowej, markowej, jeszcze z metkami odzieży oraz perfumy. Mężczyzna potwierdził, iż towar ten zakupił od 19 – latka, wraz z którym został zatrzymany, mając świadomość tego, że przedmioty  te pochodzą z przestępstwa.
Nastolatek z dokonywanych już od września na terenie Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Obecnie usłyszał osiem zarzutów z przestępstwa kradzieży na ponad 6 tysięcy złotych. Część odzyskanego mienia zostało już przekazane właścicielom. Drugi ze sprawców usłyszał trzy zarzuty paserstwa. Zarówno sprawcy kradzieży, jak i paserowi, którzy na swoim sumieniu mają dużo podobnych czynów grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3