Wojciech Kałuża został wiceprezesem JSW

316531131 523197469823775 8525787493593249862 n
Kastelik

Szymon Kastelik

14 grudnia, 2022

Potwierdziły się plotki, które krążyły od kilku dni w środowisku górniczym. Wojciech Kałuża został wiceprezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Będzie odpowiedzialny za rozwój spółki.

Wojciech Kałuża w czwartą rocznicę "zdrady" (jak to określała opozycja) stracił stanowisko wicemarszałka województwa śląskiego. Powodem było odejście marszałka Jakuba Chełstowskiego i radnych Aliny Nowak, Rafała Kandziory oraz Marii Materli z klubu PiS (utworzyli w Sejmiku klub radnych Tak! Dla Polski).

Jednak szybko Wojciech Kałuża znalazł "nowy dom". Jastrzębska Spółka Węglowa ogłosiła rekrutację na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju spółki. Obowiązki te pełnił do tej pory prezes JSW, Tomasz Cudny. Kałuża zgłosił się do "konkursu", o czym można było usłyszeć od związkowców. 14 grudnia JSW w komunikacie poinformowała, że kandydatura Wojciecha Kałuży została rozpatrzona pozytywnie. 

- Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. („Spółka”, „JSW”) informuje, iż w dniu 14 grudnia 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 15.12.2022 roku Pana Wojciecha Kałuży (Kałuża) na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju Spółki XI kadencji - czytamy w komunikacie. 

- Zgodnie ze złożonym oświadczeniem Pan Wojciech Kałuża nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Spółki, jak również nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej i spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu, a także nie jest wpisany w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS oraz w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 6 grudnia 2018 r. o Krajowym Rejestrze Zadłużonych - dodaje JSW.

Kompetencje? Jak informuje JSW: posiada doświadczenie zarówno w administracji publicznej i samorządowej, jak również bogate doświadczenie menadżerskie w przedsiębiorstwach komercyjnych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3