Jaworzno: podejrzani o rozbój nastalotkowie zatrzymani. Pobili i okradli 17-latkę

Rozboj w jaworznie

Redakcja

18 grudnia, 2023

Jaworzniccy policjanci zatrzymali 16-latka i 17-latkę w związku z rozbojem na 17-letniej uczennicy. Nastolatkowie pod pretekstem rozmowy nakłonili pokrzywdzoną do opuszczenia terenu szkoły. 17-letnia sprawczyni szarpała uczennicę za włosy, a następnie napastnicy ukradli jej telefon.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z Jaworzna otrzymali zgłoszenie o pobiciu 17-letniej uczennicy przez dwóch innych uczniów w wieku 16 i 17 lat. Z przekazanej informacji wynikało, że została ona również okradziona.

Jak ustalili mundurowi, 16-latek oraz 17-latka nakłonili uczennicę przed rozpoczęciem lekcji do rozmowy i opuszczenia terenu szkoły. W wyznaczonym miejscu 17-latka została zaatakowana przez 17-letnią uczennicę oraz 16-letniego ucznia. Z relacji pokrzywdzonej ustalono, że miała ona zostać uderzona w twarz przez 17-latkę oraz miała być szarapana za włosy. Następnie napastnicy ukradli pokrzywdzonej telefon komórkowy, po czym oddalili się - relacjonuje policja.  

Gdy zaatakowana 17-latka dotarła do szkoły, o całym zdarzeniu powiadomiła dyrekcję. Przdstawiciele szkoły złożyli stosowne zawiadomienie na Policję. 

Tego samego dnia kryminalni ustalili miejsce przebywania i zatrzymali nastoletnich napastników. Policjanci odzykali także skradziony telefon. 

Po zatrzymaniu, z 16-latkiem zostały wykonane czynności procesowe w jaworznickiej komendzie, po czym przekazano prawnemu opiekunowi. Uczeń przyznał się do popełnionego przestępstwa. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd rodzinny. Mundurowi dokonali także zatrzymania 17-letniej sprawczyni, która po spędzonej nocy w policyjnym areszcie usłyszała zarzut dokonania rozboju mniejszej wagi - podała KMP w Jaworznie. 

Za to przestępstwo nastolatce grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Chorzowpatologia
Lokalne 7 listopada, 2023

Wracamy do sprawy z Chorzowa. W sieci pojawiły się nagrania, jak grupa nastolatków z dziewczyną n

Chorzowpatologia
Lokalne 6 listopada, 2023

Szokujące materiały wideo pojawiły się w mediach społecznościowych. Według osoby, która opublikow

Jawornzopobicie
Lokalne 17 marca, 2023

Policja w Jaworznie szybko namierzyła i zatrzymała podejrzane nastolatki, które pobiły 16-latkę.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3