90-latek z Gliwic Sportowcem Seniorem Roku 2023

fot. UM Gliwice

Redakcja

18 grudnia, 2023

90-letni Czesław Pluszczewski z Gliwic zwyciężył w ogólnopolskim konkursie „Senior w Ruchu”, organizowanym przez Stowarzyszenie MANKO – wydawcę czasopisma „Głos Seniora”, współfinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wysokie 2. miejsce w kategorii Sportowa Organizacja Seniorska zajął także gliwicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Gala finałowa odbyła się 8 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Wzięło w niej udział ponad 120 osób z 20 gmin i 10 województw. Nagrody laureatom i wyróżnionym wręczyli Łukasz Salwarowski – prezes Stowarzyszenia MANKO oraz dr Marek Pilch – maratończyk, wielokrotny medalista i ambasador Sportu oraz Zdrowego i Aktywnego Stylu Życia „Głosu Seniora”.

Nagrody główne, specjalne i wyróżnienia przyznano w 3 kategoriach:

  • Senior Sportowiec Roku
  • Sportowa Organizacja Seniorska
  • Sportowa Seniorska Gmina Roku

1. miejsce w kategorii Senior Sportowiec Roku zajął Czesław Pluszczewski z Gliwic – 90-letni mistrz świata, zdobywca 3 złotych i 3 srebrnych medali podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata Masters w lekkiej atletyce. Natomiast 2. miejsce w kategorii Sportowa Organizacja Seniorska zdobył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach, w którym trenuje m.in. pan Czesław.

powiązane artykuły:

Img 20231206 wa0013
Lokalne 11 grudnia, 2023

Gliwice areną polskiej siatkówki? Patrząc na ostatnie 2 lata chyba żaden kibic nie ma najmniejsze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3