Gliwice docenione przez władze polskiej siatkówki

Img 20231206 wa0013

Redakcja

11 grudnia, 2023

Gliwice areną polskiej siatkówki? Patrząc na ostatnie 2 lata chyba żaden kibic nie ma najmniejszej wątpliwości, że kolejne miasto na Górnym Śląsku stało się domem dla piłki siatkowej.

Dotychczas katowicki Spodek był areną, o której polscy siatkarze i polskie siatkarki mogły mówić "dom". W Spodku gwarantowane są zawsze emocje z najwyższej półki, a również w Katowicach nasi siatkarze osiągali bardzo wiele.

Ale w ostatnich latach polska siatkówka reprezentacyjna coraz lepiej czuje się też w Gliwicach, a dokładnie w tamtejszej ProZero Arena Gliwice. Wystarczy przypomnieć, że w 2022 roku Gliwice były gospodarzem 20. edycji Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, w których Polacy zdobyli srebrny medal. W tym samym roku Gliwice były także gospodarzem meczu towarzyskiego Reprezentacji Polski seniorek, ćwierćfinałów i półfinałów Mistrzostw Świata w Siatkówce Kobiet oraz Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela.

Udział Gliwic z sukcesach oraz rozwoju siatkówki reprezentacyjnej został dostrzeżony przez władze Polskiego Związki Piłki Siatkowej. W ubiegłym tygodniu w Warszawie podsumowano tegoroczny sezon reprezentacyjny, ale również wyróżniono zaangażowanych w rozwój tej dyscypliny sportowej w Polsce.

Miasto Gliwice za pośrednictwem wiceprezydenta miasta Mariusza Śpiewoka odebrało z rąk prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego pamiątkowy medal jako symbol podziękowania za współpracę i wielkie zaangażowanie. 

fot. UM Gliwice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3