Pijany wiózł pasażerów, w tym 10-letnie dziecko

Alkomat

Redakcja

18 grudnia, 2023

Policjant z wydziału ruchu drogowego katowickiej komendy zatrzymał po służbie mężczyznę, który prowadził auto, będąc pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca wiózł pasażerów, w tym 10-letnie dziecko. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wracając ze służby, policjant katowickiej drogówki zauważył na ulicy Barlickiego w Będzinie, że jadący przed nim kierujący fordem nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy. Mając uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, mundurowy powiadomił o tym fakcie dyżurnego wojkowickiego komisariatu i kontynuował jazdę za pojazdem.

W momencie, gdy kierujący zatrzymał się na jednej ze stacji benzynowych przyul. Kasprowicza w Wojkowicach, mundurowy wyszedł za mężczyzną i udał się za nim na stację benzynową. Podczas rozmowy policjant wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu. Po chwili na miejscu mężczyznę przejęli miejscowi policjanci drogówki. Podczas policyjnych czynności okazało się, że kierujący prowadził samochód nie tylko pod wpływem alkoholu, ale też z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych - relacjonuje policja. 

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

powiązane artykuły:

48 790461
Lokalne 12 grudnia, 2023

Pijany kierowca spowodował dwie kolizje w powiecie lublinieckim. Po drugim zdarzeniu zasnął za ki

59 788631
Lokalne 4 grudnia, 2023

Pijany Ukrainiec przyjechał samochodem do sklepu, żeby kupić alkohol. Po przybyciu na miejsce pol

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.1µg/m3 PM2.5: 9.3µg/m3