Pobicie nastolatki w Jaworznie. Młode agresorki znane są policji

Jawornzopobicie

Redakcja

17 marca 2023

Policja w Jaworznie szybko namierzyła i zatrzymała podejrzane nastolatki, które pobiły 16-latkę. Całe zdarzenie zostało nagrane telefonem. 

Kilak dni temu do sieci trafił krótki filmik, udostępniani w mediach społecznościowych. Widzimy na nim dziewczynę, która brutalnie atakuje inną nastolatkę. Poszkodowana nie broni się. Dłonie i twarz ma całe we krwi.

- Na kolana, klękaj ku**a. Powiedz do kamery. Przepraszam za to, że cię obrażałam - mówi sprawczyni pobicia, która przy okazji wypowiada swoje imię i nazwisko. Poszkodowana otrzymuje liczne ciosy i kopnięcia na głowę.

Jak się później okazało, do zdarzenia doszło w Jaworznie. Policja szybko namierzyła dwie nieletnie nastolatki (sprawczynię i nagrywającą). Policja rozmawiała również z poszkodowaną 16-latką.

Do pobicia doszło w piątek, 10 marca w rejonei centrum handlowego w Jaworznie. Było to mało uczęszczane miejsce na parkingu podziemnym, nieobjęte monitoringiem galerii. Ofiara z obawy przed napastniczkami, utajniła zdarzenie przed rodzicami. W środę, 15 marca nagranie ze zdarzenie wyciekło do sieci.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem pobicia był konflikt na tle rówieśniczym pomiędzy nastolatkami. Pokrzywdzona nieletnia nie wymagała hospitalizacji, jednak jest pod opieką lekarzy specjalistów. To nie pierwszy czyn karalny, jaki nieletnie mają na swoim koncie. W przeszłości wobec nich były prowadzone postępowania w sądzie dla nieletnich o demoralizację oraz czyny karalne.

Materiały dotyczące sprawy zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rodzinnego w Jaworznie, z wnioskiem o zastosowanie środków wychowawczych przewidzianych w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Agresja wśród nastolatków

To kolejne takie zdarzenie wśród nastolatków w Polsce, które zostało udokumentowane nagraniem wideo. Do brutalnych pobić, a nawet katowania doszło w ostatnich dniach i tygodniach w Pruszkowie i Białej Podlaskiej. Tragedią skończyło się pobicie 16-latka w Zamościu, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

fot. screen Twitter

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3