Grupa nastolatków znęcała się nad 9-latkiem i 10-latkiem

Chorzowpatologia

Redakcja

7 listopada, 2023

Wracamy do sprawy z Chorzowa. W sieci pojawiły się nagrania, jak grupa nastolatków z dziewczyną na czele znęca się nad młodszych chłopakiem. Okazało się, że ofiarami przemocy rówieśniczej było dwóch chłopaków. Policjanci namierzyli 5 nastolatków podejrzanych o haniebne zachowanie. 

W bulwersujących zdarzeniach udział brali nieletni z Chorzowa. Na jednym z wideo widzimy, jak nastolatka najpewniej przy wsparciu znajomych, wyśmiewa się z chłopca, którego rower znajduje się w zaroślach. Można domniemywać, że rower został tam wrzuconych przez wyśmiewających się nastolatków. Na drugim filmiku grupa ponownie gnębi chłopca, który siedzi brudny na parkingu/chodniku. Grożą mu, że go kopną jak piłkę i każą odpowiedzieć na pytanie: kto lepszy Górnik czy Ruch.

Na trzecim wideo widać, nastoletnia dziewczyna trzyma od tyłu w okolicy szyi chłopca i nie chce go wypuścić. Każe mu klęknąć na kolana. Przerażony chłopak błaga o to, żeby go wypuściła. Jeszcze na innym materiale  chłopiec jest bity i poniżany.

Policja ustaliła sprawców

Według informacji chorzowskiej policji, na materiałach wideo grupa nastolatków znęcała się nad dwoma chłopakami w wieku 9 i 10 lat. 

-  Sytuacje miały miejsce w ubiegłym tygodniu i zostały utrwalone telefonem komórkowym. Później nagrania zostały opublikowane na jednym z portali społecznościowych - komentuje chorzowska komenda.

Funkcjonariusze ustalili, że młodszych chłopaków gnębiło pięcioro nastolatków w wieku od 13 do 14 lat. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.  Młodzi sprawcy odpowiedzą za stosowanie groźby lub przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania.

fot. screen internet

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3