Jaki grzejnik wybrać do łazienki?

jaki grzejnik do łazienki

Redakcja

20 czerwca, 2023

Wybór do łazienki grzejnika jest bardzo istotną decyzją. Okazuje się, że ma on spory wpływ na bezpieczeństwo użytkowania tegoż pomieszczenia oraz na komfort. Grzejnik ma za zadanie zapewnić właściwą temperaturę w pomieszczeniu, a jednocześnie zapobiec przeciążeniu elektrycznej instalacji i zagwarantować spory komfort użytkowania. Grzejnik wykonany powinien być z materiałów, które są odporne na wodę i wilgoć. Na co jeszcze koniecznie musimy zwrócić uwagę, wybierając właściwy grzejnik do łazienki? Musimy to sprawdzić.

Właściwy rozmiar grzejnika

Grzejniki do łazienki powinny być dopasowane pod wielkości pomieszczeń. Wówczas nie tylko zapewniają odpowiednią moc grzania, ale także rozprowadzenie równomierne ciepła. Jeśli mamy małą łazienkę, to rozważmy zakup grzejnika wiszącego lub też ściennego. Można dzięki temu wyborowi zaoszczędzić sporo miejsca. W przypadku nieco większych łazienek poleca się grzejnik kanałowy lub stojący, dzięki któremu moc grzewcza będzie większa. Nie bez znaczenia są funkcje dodatkowe grzejnika. Wybierzmy takie, które zapewniają regulację temperatury i przyłącza do systemu centralnego ogrzewania. Takowe funkcje dodatkowe zapewnić mogą znacznie większy komfort użytkowania. Decydując się na takowe grzejniki, możemy także liczyć na znacznie większą kontrolę temperatury w swojej łazience.

Małe łazienki w blokach mają to do siebie, że liczy się w nich dosłownie każdy centymetr powierzchni. Warto zatem wybrać takie, które nie tylko nie zajmują dużo miejsca, ale także są dosyć łatwe w montażu. Grzejniki wiszące oraz ścienne dostępne są w przeróżnych rozmiarach, oraz kształtach. Można je dopasować do indywidualnego układu łazienki oraz jej wystroju. W hurtowniach i sklepach branżowych natrafimy na duży wybór produktów: https://hydrotermo.pl/ogrzewanie/grzejniki/grzejniki-lazienkowe.

Jaka moc grzejnika będzie właściwa do łazienki?

Poza rozmiarem i designem w wyborze grzejników niezwykle ważna jest jego moc. W zasadzie to na moc powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Gdy znamy wymaganą moc cieplną, to będziemy w stanie dopasować wyjściową moc grzejnego elementu. Zawsze moc łazienkowego grzejnika się odnosi do mocy grzewczej maksymalnej. Najczęściej jest tak, że grzejnik o większej mocy będzie w stanie wytworzyć znacznie więcej ciepła. Będzie on właściwy do znacznie większych pomieszczeń. Obliczenie prawidłowe zapotrzebowania na ciepło jest niezwykle ważne.

Jeśli do swojej łazienki wybierzemy grzejnik o mocy cieplnej niewystarczającej, to niestety pomieszczenie może nie osiągnąć temperatury optymalnej i odwrotnie. Gdy wybierzemy kaloryfer o za dużej mocy grzewczej, to wydamy na rachunki więcej, niż potrzebujemy. Osoby, które nie znają się na mocy grzejników, powinny zwrócić się o pomoc do hydraulików. Oni najlepiej sobie z tym poradzą. Nie jest to dla nich w żadnym wypadku skomplikowane. Dla laików jest to czarna magia, ponieważ trzeba przy tym zadaniu zwrócić uwagę na masę różnych czynników. Moc musi być obliczona właściwie i bezbłędnie.

Gdy poznamy moc cieplną danego pomieszczenia, to będzie nam łatwiej wybrać konkretny grzejnik. Z jego rozmiarem i designem poradzimy sobie wręcz bezbłędnie.

powiązane artykuły:

jakie drzwi wewnętrzne wybrać
Lifestyle 24 kwietnia, 2023

Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem wystroju każdego wnętrza. Warto poświęcić im nie mni

Jaki rower wybrać 2023
Turystyka 19 kwietnia, 2023

Jazda na rowerze to jedna z popularniejszych aktywności, którą doceniają nie tylko sportowcy. Chc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.6µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3