Nie wiesz jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Zapytaj ekspertów!

jakie drzwi wewnętrzne wybrać

Redakcja

24 kwietnia, 2023

Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem wystroju każdego wnętrza. Warto poświęcić im nie mniej uwagi niż meblom czy kolorystyce ścian. To, po jaki model drzwi sięgniesz, w dużym stopniu wpłynie na charakter całego pomieszczenia. Dlatego wybór ten musi być dokładnie przemyślany. Eksperci Komfort podpowiadają, co zrobić, by maksymalnie ułatwić sobie to zadanie.

Po pierwsze – dopasuj kolor drzwi do wnętrza

Zasadą, której warto się trzymać podczas urządzania każdego wnętrza, jest umiar w doborze kolorów. Najlepiej prezentują się te aranżacje, w których dominują dwie, maksymalnie trzy barwy. Oznacza to, że najlepiej sięgać po drzwi w jednym z już obecnych w pomieszczeniu kolorów. Popularnym rozwiązaniem jest dopasowywanie ich odcienia do podłogi lub mebli. Coraz mocniejszym trendem są także drzwi korespondujące ze stolarką okienną. Pamiętaj jednak, by wybierając drzwi wewnętrzne, wziąć pod uwagę kolorystykę obydwu wnętrz, między którymi mają się znaleźć!

Choć warto zadbać, by drzwi oraz elementy, do których je dopasowujemy, miały dokładnie ten sam odcień, nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji najlepiej jest sięgnąć po produkty z tej samej gamy kolorystycznej, z których jeden będzie o maksymalnie kilka tonów jaśniejszy lub ciemniejszy od drugiego. Unikniesz w ten sposób nieprzyjemnego dla oka chaosu.

Po drugie – zwróć uwagę na typ drzwi

Obecnie możemy wybierać spośród drzwi różniących się między sobą nie tylko kolorystyką, ale także rodzajem wykończenia i sposobem, w jaki są otwierane. Choć największą popularnością nadal cieszą się klasyczne, rozwierane modele jednoskrzydłowe, na rynku można znaleźć także m.in. drzwi dwuskrzydłowe, przesuwne i harmonijkowe. Są one szczególnie polecane w przypadku niewielkich przestrzeni, w których typowe rozwiązania zabierają zbyt wiele cennego miejsca.

Z kolei w przypadku drzwi rozwiernych masz do wyboru modele przylgowe (standardowe, w których zawiasy są widoczne po zamknięciu skrzydła) i bezprzylgowe, które wraz z ościeżnicą i ściana tworzą niemal gładką powierzchnię. Te ostatnie doskonale sprawdzają się w minimalistycznych aranżacjach, w których każdy szczegół ma wpływ na ostateczny efekt.

drzwi_wewnetrzne_bezprzylgowe
komfort.pl

Drzwi z przeszkleniami – tak czy nie?

Częściowo lub całkowicie przeszklone drzwi mają wiele zalet. W znacznie mniejszym stopniu niż pełne skrzydła oddzielają od siebie poszczególne pomieszczenia. Przepuszczają także światło i optycznie powiększają przestrzeń. Nie oznacza to jednak, że sprawdzą się wszędzie.

Drzwi z przeszkleniami to świetny wybór w przypadku ogólnodostępnych części mieszkania. Warto umieścić je np. między kuchnią i jadalnią czy w pomieszczeniu pełniącym funkcję domowego biura. Z kolei w sypialni, łazience czy pomieszczeniu gospodarczym sprawdzą się modele pełne. Zapewniają one nie tylko niezbędną prywatność, ale i znacznie lepszą izolację akustyczną.

jakie drzwi wewnętrzne wybrać
komfort.pl


Drzwi wewnętrzne w Katowicach – najlepiej w Komfort!

Drzwi wewnętrzne należą do tych elementów wyposażenia mieszkania, które najlepiej jest wybierać osobiście. W Komfort doskonale to rozumiemy! Dlatego w naszych salonach stacjonarnych znajdziesz szeroki wybór produktów, które możesz zobaczyć, dotknąć i wybrać najlepszą opcję dla Twojego mieszkania.

Oprócz tego odwiedzając sklep Komfort w Katowicach, skorzystasz z wiedzy i doświadczenia naszych doradców w dziedzinie zakupów, urządzania wnętrz i wielu innych. Sprawdź, gdzie nas znaleźć w Katowicach:

Komfort – Podłogi, Dywany, Drzwi i Płytki

Sklep oferujący drzwi wewnętrzne Katowice przy ul. Alpejskiej położony jest w sąsiedztwie centrum handlowego 3 Stawy, od którego oddzielony jest ulicą Gen. Puławskiego. Cały kompleks znajduje się w południowej części miasta, tuż przy lotnisku Katowice-Muchowiec. Dzięki przebiegającej w pobliżu alei Górnośląskiej można tutaj łatwo dojechać nie tylko z najbliższej okolicy, ale i nieco dalej położonych części aglomeracji, w tym z Mysłowic czy Kołchowic.

Bez trudu dotrzesz tutaj również komunikacją miejską. Kilkaset metrów od sklepu znajduje się przystanek autobusowy „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”, przy którym zatrzymują się takie linie jak 110, 672, 674 czy 900.

Alpejska 10, 40-028 Katowice

695882781

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3