Jaki rower kupić? Przegląd najpopularniejszych modeli

Jaki rower wybrać 2023

Redakcja

19 kwietnia, 2023

Jazda na rowerze to jedna z popularniejszych aktywności, którą doceniają nie tylko sportowcy. Chcąc jednak, aby wycieczki były w pełni komfortowe, należy wybrać odpowiedni sprzęt - szeroki asortyment dostępnych modeli nie zawsze jednak ułatwia ten wybór. Na co zatem zwrócić uwagę przed zakupem idealnego roweru? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule.

Jaki rower wybrać i na co zwrócić uwagę przez zakupem?

Wycieczki rowerowe to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Sama jazda dostarcza nie tylko solidnej dawki endorfin - niesie też za sobą wiele korzyści dla całego naszego organizmu. Regularna aktywność tego rodzaju świetnie wzmacnia mięśnie i poprawia wydajność płuc, wpływając na ogólną kondycję fizyczną. Jest to również skuteczny sposób na kiepski nastrój, dlatego też warto wybrać się na przejażdżkę, która skutecznie poprawi humor, a także pozwoli rozładować nagromadzone w ciągu dnia negatywne emocje. Chcąc zacząć praktykować jazdę na rowerze, warto jednak pamiętać, aby wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Jaki rower wybrać? W ofercie sklepów, między innymi na stronie https://www.mediaexpert.pl/rowery znaleźć można wiele różnorodnych modeli. Który z nich wybrać?

Rower miejski

Mieszkając w mieście, w którym większość nawierzchni jest równa, warto postawić na rower miejski. W tej kategorii dostępne są zarówno rowery męskie, jak i damskie, które kupić można między innymi na stronie https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-miejskie-damskie. Do ich cech charakterystycznych zaliczają się najczęściej elegancki design i obniżona rama, ułatwiająca wsiadanie i zsiadanie z pojazdu. Dodatkowo, aby ułatwić przewożenie zakupów lub innych akcesoriów, rowery te wyposażone są w znajdujący się na kierownicy lub na tylnej części ramy praktyczny koszyk. Rowery miejskie idealnie sprawdzą się podczas zakupów, a także wypraw do szkoły lub pracy. Coraz popularniejsze również stają się lekkie modele składane, które między innymi ułatwiają ich przetransportowanie po schodach do domu.

Rower MTB

Miłośnicy podmiejskich wycieczek na dwóch kółkach powinni natomiast wybrać rower MTB, zwany popularnie rowerem górskim. Ich sportowy charakter i wzmocniona konstrukcja bez problemu podołają nierównym terenom. Oprócz znacznie wytrzymalszej ramy, rowery tego typu wyposażone są w dużo grubsze opony niż w przypadku pozostałych dwóch kółek. Zastosowana amortyzacja sprawia natomiast, że nawet jazda nawet po wymagających drogach staje się komfortowa. Należy mieć na uwadze, że rower górski zazwyczaj posiada większą wagę - związane jest to z materiałem ramy. Z tego też względu, chociaż nie ma większych przeciwwskazań do poruszania się nim w mieście, może on okazać się po prostu nieporęczny. Znacznie lepiej sprawdzi się za to podczas leśnej lub górskiej wycieczki.

Rower elektryczny

Oprócz klasycznych modeli, coraz popularniejszym widokiem na drogach są również rowery elektryczne, dostępne na stronie https://www.mediaexpert.pl/rowery/rower-elektryczne/rowery-elektryczne. Wyróżniają się one tym, że posiadają elektryczny silnik, dzięki czemu nie trzeba wkładać wiele siły podczas jazdy. Wbrew pozorom, jest to korzystne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy nie lubią się przemęczać. Rowery elektryczne doskonale sprawdzają się w przypadku seniorów lub osób, w przypadku których nadmierne obciążanie stawów jest niewskazane. Wybierając rower posiadający wsparcie w postaci elektrycznego silnika można bez przeszkód wybierać się na dłuższe wycieczki nawet wtedy, gdy nie posiada się najlepszej kondycji fizycznej.

powiązane artykuły:

Rowerowe szlaki czyli kolejowa majówka Trzy trasy które zachwycą Was w długi weekend
Turystyka 11 kwietnia, 2023

Majówka na rowerze? Warto połączyć ekologiczne z przyjemnym, wsiąść w transport kolejowy, zabrać

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3