Marek Papszun żegna się z Rakowem Częstochowa

Papszun2

Redakcja

19 kwietnia 2023

Chociaż pochodzi z Warszawy, to został bohaterem w Częstochowie. Marek Papszun jako trener uczynił z Rakowa Częstochowa jedną z najlepszych polskich drużyn piłkarskich. Już wiemy, że to jego ostatni sezon pracy z Medalikami.

Kontrakt Marka Papszuna wygasa po tym sezonie. 18 kwietnia na specjalnej konferencji prasowej właściciel Rakowa Częstochowa Michał Świerczewski poinformował, że trener nie przedłuży kontrakty z klubem. - Jest mi smutno - stwierdził Świerczewski, ale podkreślił, że po tych wszystkich latach może mówić o przyjacielskich stosunkach z trenerem.

Raków zaproponował Markowi Papszunowi nowy, roczny kontrakt, ale szkoleniowiec nie zgodził się na oferowane warunki. Właściciel klubu zapowiedział, że Raków porozumiał się już z nowym trenerem, a jego nazwisko poznamy w najbliższych dniach.

Papszun nie chciał zdradzić planów dotyczących jego przyszłości. Wcześniej media łączyły go z pracą w reprezentacji Polski. Dużo mówi się również o zatrudnieniu w Legii Warszawie. 

Historyczne sukcesy Rakowa

Marek Papszun przygodę z Rakowem rozpoczął 18 kwietnia 2016 roku, kiedy to klub z Częstochowy grał na czwartym poziomie rozgrywkowym. Sukcesywnie budował coraz silniejszą drużynę, aż w końcu w 2019 roku Raków wrócił do Ekstraklasy.

Od początku Medaliki grały bardzo efektywny futbol. W ostatnich czterech latach Raków świętował dwukrotnie zdobycie Pucharu Polski i Superpucharu Polski. W tym sezonie znów ma szansę na kolejny triumf w PP oraz jest na prostej drodze do zdobycia upragnionego mistrzostwa Polski. Byłoby to ukoronowanie wspaniałych siedmiu lat Papszuna w Częstochowie. 

Marek Papszun prowadził Raków dotychczas w 281 meczach, odnosząc w tym czasie 163 zwycięstwa oraz notując 62 remisy i 56 przegranych.


fot. screen Raków Częstochowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3