Jak dobrać płaszcz damski do swojej sylwetki? Cenne wskazówki

Plaszcz zimowy damski jaki wybrac

Redakcja

11 października, 2022

Dobrze dobrany do sylwetki płaszcz zimowy damski umożliwia ukazanie jej mocnych stron. Szczupła talia czy krągłe biodra będą doskonale widoczne w niektórych modelach tego okrycia wierzchniego. A to sprawi, że poczujesz się piękna i zadbana za każdym razem, gdy włożysz swój nowy płaszcz na zimę. Zastanawiasz się, jak dobrać go do swojej sylwetki? Właśnie tego dowiesz się w tym poradniku! Sprawdź nasze cenne wskazówki!

Ogólne zasady dotyczące doboru płaszcza zimowego damskiego do sylwetki

Płaszcz zimowy damski to zdecydowanie popularny trend tego sezonu. Jest on jednym z najważniejszych elementów stylizacji jesienno-zimowych niemal każdej kobiety. Dobrze dobrane okrycie wierzchnie to nie tylko gwarancja komfortu, ale też podkreślenie stylu danej pani, co bez wątpienia stanowi jej wizytówkę. 

Gdy wybierasz płaszcz wełniany czy puchowy na zimę, koniecznie dopasuj go swojej sylwetki. W tym przypadku nie moda ma znaczenie, ale to jak będziesz wyglądać w swoim nowym okryciu wierzchnim. W podkreślaniu sylwetki najważniejsze jest nadanie jej odpowiednich proporcji. Płaszcze zimowe damskie to bardzo szeroka kategoria okryć dla kobiet, w której każda z pań może znaleźć ten wymarzony element garderoby dla siebie.

Nawet jeżeli uważasz, że płaszcz zimowy, w którym wyglądasz doskonale, nie jest już modny, koniecznie zdecyduj się na niego! W ten sposób zachwycisz otoczenie swoim wyglądem, które może nie zwracać większej uwagi na obowiązujące trendy. Warto również postawić na klasykę! Jak wiadomo, ona nigdy nie wychodzi z mody.

jaki płaszcz zimowy damski wybrać

Jak dobrać płaszcz dla figury typu jabłko?

Figurę typu jabłko bez wątpienia posiada pani z dużym biustem, brakiem dużego wcięcia w talii oraz szczupłymi, zgrabnymi nogami. Doskonale sprawdzą się w przypadku takiej sylwetki okrycia wierzchnie o krojach, które przypominają nieco modę z lat 60. Płaszcze pudełkowe, w kształcie delikatnego trapezu lub z podwyższoną talią świetnie zamaskują nadmiar ciała w okolicy talii, podkreślą duży biust, a także wyeksponują zgrabne i długie nogi.

Płaszcz zimowy damski dla kobiety o sylwetce typu jabłko powinien być bardzo prosty, jednorzędowy. Ważny jest również głęboki dekolt, który przyciągnie uwagę do górnych partii ciała. To właśnie z nich ten typ sylwetki powinien być jak najbardziej dumny. Jeżeli chodzi o długość płaszcza idealnego dla tego rodzaju figury, warto zdecydować się na takie okrycie wierzchnie, które pokaże zgrabne i szczupłe nogi danej kobiety. Idealny jest ten kończący się w okolicy kolan albo nawet krótszy. 

Jeżeli twój typ figury to jabłko, nigdy nie kupuj krótkich, puchowych kurtek czy futerek, które nie posiadają wyraźnie zaznaczonej talii. Założenie tego typu okrycia wierzchniego da efekt dodający kilogramów górnej części sylwetki, a to jest zdecydowanie niewskazane w przypadku figury-jabłka. 

Jak dobrać płaszcz dla figury typu gruszka?

Jeżeli posiadasz mocno zarysowane, większe biodra, które są znacznie szersze od ramion i masz duże wcięcie w talii przy niewielkim biuście, prawdopodobnie masz figurę typu gruszka. Co należy zrobić w przypadku posiadania tej sylwetki? Przede wszystkim warto próbować zharmonizować dolną partię ciała z górną. Dzięki temu bez wysiłku zyskasz efekt doskonałej, proporcjonalnie zbudowanej klepsydry.

Tu świetnie sprawdzą się płaszcze zimowe damskie, które posiadają poduszki czy pagony na ramionach. Wszystkie okrycia wierzchnie w stylu militarnym czy niektóre o kroju vintage będą w tym przypadku świetnym pomysłem. Bogato zdobiony kołnierz w płaszczu doskonale zharmonizuje proporcje twojej sylwetki, w której jej dolna partia zazwyczaj jest większa od górnej. 

Jeżeli masz typ sylwetki gruszka, koniecznie zdecyduj się na płaszcz w kształcie litery „A”. Bardzo ważna jest jego długość oraz fakt, aby w żaden sposób to okrycie wierzchnie opinało twoich bioder. Jeżeli chcesz wyglądać dobrze w swoim nowym płaszczu zimowym damskim, wystrzegaj się jego kształtu o literze „V”. Zakup takiego okrycia to prosty sposób do przerysowania zalet twojej sylwetki, co może dać karykaturalny efekt. 

 jak dobrać płaszcz zimowy do sylwetki

Jak dobrać płaszcz dla figury typu kolumna?

Wybór najlepszego płaszcza do figury typu kolumna zazwyczaj nie jest specjalnie trudny. Wystarczy zrozumieć, że ten rodzaj kobiecej sylwetki charakteryzują ramiona i biodra tej samej szerokości oraz raczej niewielkie wcięcie w talii. Odpowiednio dobrane okrycie wierzchnie dla kolumny powinno nadawać jej kształt przypominający klepsydrę.

Dlatego najlepsze będą dla niej wszystkie płaszcze zimowe damskie z paskami. Figura typu kolumna będzie również doskonale prezentować się okryciu wierzchnim sięgającym do okolic kolana, z wyraźnym dekoltem w kształcie litery „V”. Idealnym rozwiązaniem są płaszcze szlafrokowe. Równie świetne może okazać się dopasowanie do swojego nowego okrycia wierzchniego skórzanego, modnego paska. 

Jak dobrać płaszcz dla figury typu klepsydra?

Wybór odpowiedniego płaszcza dla figury typu klepsydra jest stosunkowo prostym zadaniem, bowiem ta sylwetka posiada niemal idealne proporcje. Szerokie ramiona oraz biodra w tym przypadku uzupełnia szczupła i wąska talia. Kobiety o kształcie figury typu klepsydra często posiadają też zgrabne nogi. Co jest najważniejsze w doborze okrycia wierzchniego dla tej sylwetki? 

Przede wszystkim nie wolno zaburzać jej proporcji. Możesz pozwolić sobie na oversize’owy płaszcz zimowy damski, jednak nie zapominaj, aby nałożyć do niego obcisłe spodnie. Zawsze podkreśl co najmniej jeden atut swojej sylwetki. Estetycznie wygląda szerszy płaszcz, który jest delikatnie przewiązany skórzanym paskiem. Podobnie będzie ze zdobieniami. Jeżeli twój płaszcz cechuje kolorowa kratka, nałóż do niego stonowane, jednolite dodatki.

Jak dobrać płaszcz dla figury typu kielich?

Jeżeli jesteś posiadaczką szerszych ramion niż bioder i przy tym masz zgrabne, długie nogi, prawdopodobnie posiadasz sylwetkę typu kielich. Jak dobrać do niej płaszcz zimowy damski? Wystarczy, że odwrócisz proporcje swojej figury. 

Doskonałe będą do tego okrycia wierzchnie w kształcie litery „A”. Wszystkie krótkie płaszczyki trapezowe sprawią, że twoja figura nabierze więcej kształtów w dolnej partii ciała. Pamiętaj o zachowaniu klasycznej, stonowanej góry swojego okrycia na zimę. Zdobienia na kołnierzu, poduszki czy pagony na ramionach albo szerokie kołnierze są dla ciebie niewskazane. 

Dobór odpowiedniego płaszcza zimowego damskiego nie musi być trudnym zadaniem. Mamy nadzieję, że zapamiętasz nasze rady na najbliższych zakupach i z chęcią je wykorzystasz. Wierzymy, że w swoim nowym płaszczu zimowym będziesz wyglądać zjawiskowo! Powodzenia w zakupach!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3