"Francuski milioner" oszukał 44-latkę. Mieszkanka Jaworzna straciła ponad 50 tys. zł

Oszustwa internetowe

Redakcja

28 maja 2024

44-latka uwierzyła w internetową miłość. Kobieta przez miesiąc korespondowała z mężczyzną podającym się za majętnego obywatela Francji. Zapewniana o szczerości uczuć, kilkakrotnie przelała pieniądze na jego konto. Ostatecznie jednak mężczyzna okazał się oszustem. 

Do jaworznickich policjantów zgłosiła się 44-letnia mieszkanka miasta, która padła ofiarą „internetowej miłości”. 

Kobieta poinformowała, że w marcu bieżącego roku na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za obywatela Francji, który odziedziczył bardzo duży majątek po swoim ojcu i jest majętnym człowiekiem. Nowy znajomy bardzo szybko zaczął zapewniać kobietę o swoich uczuciach, wzbudzał bardzo duże zaufanie jak relacjonuje pokrzywdzona w swoim zgłoszeniu. W tym samym miesiącu poprosił kobietę o przelanie pożyczki po to, aby uiścić opłatę związaną z odblokowaniem jego konta, gdyż jak twierdził miał na nim za dużo pieniędzy. 

Podczas trwającej romantycznej internetowej relacji zakochany mężczyzna poprosił jeszcze kilkunastokrotnie o taką pożyczkę. Kobieta pod wpływem emocji dokonała przelewów licząc, że ma doczynienia z mężczyzną, który ją kocha. Ostatnią wpłatę kobieta uiściła w kwietniu, po miesiącu znajomości, po czym zarientowała się, że została oszukana. 

Przy wielokrotnych prośbach zwrotu pieniędzy, mężczyzna zbywał pokrzywdzoną obiecując spłatę pożyczonych środków wraz z odsetkami. Ponadto, podczas prowadzenia korespondencji z oszustem kobieta dokonywała zakupu kart STEAM służących do przelewania kwot na wybrany cel, a następnie podawała kody mężczyźnie, w związku z czym mógł on wykorzystywać te kwoty jako wartość poszczególnej karty.

W wyniku oszustwa mieszkanka Jaworzna straciła ponad 50 tysięcy złotych.

Źródło: KMP w Jaworznie

powiązane artykuły:

Hd wallpaper gee54523ff 1920
Lokalne 4 stycznia 2023

Ten statek miłości nie dopłynął do powiatu lublinieckiego. Oszust podający się za amerykańskiego

46 791054
Lokalne 17 grudnia 2023

41-letnia mieszkanka Jaworzna uwierzyła oszustowi, który podawał się za majora na misji pokojowej

64 787445
Lokalne 26 listopada 2023

80-latka straciła blisko 340 tysięcy złotych. W sprawie oszustwa został zatrzymany 18-latek. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3