70-latka zakochała się w marynarzu z USA i straciła 167 tysięcy złotych

Hd wallpaper gee54523ff 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

4 stycznia, 2023

Ten statek miłości nie dopłynął do powiatu lublinieckiego. Oszust podający się za amerykańskiego marynarza najpierw rozkochał w sobie 70-letnią kobietę, a następnie przekonał ją do przelania w sumie 167 tysięcy złotych!

"Statek miłości" wyruszył z portu w maju 2022 roku, kiedy 70-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego nawiązała znajomość z "amerykańskim wdowcem" za pomocą aplikacji Messenger. Mężczyzna poinformował kobietę, że sześć lat temu stracił żonę. Pisał, że w Stanach Zjednoczonych ma dom, a obecnie jest zatrudniony na statku.

Internetowy romans rozwijał się w kolejnych dniach. "Marynarz" pisał do 70-latki o swoim życiu i przygodach. Nie ukrywał, że zaczął coś czuć do mieszkanki powiatu lublinieckiego. Po dwóch tygodniach od pierwszego kontaktu amerykański Romeo zwrócił się do kobiety z "małą" prośbą. Obawiał się tego, że straci zarobione na statku pieniądze. Poprosił 70-latkę o to, żeby odebrała w Polsce paczkę wysłaną z Włoch, która zawierała będzie jego oszczędności.

-  Następnie mężczyzna poinformował kobietę, że nadał przesyłkę, którą w Polsce odebrał jego agent. Wkrótce potem z kobietą za pośrednictwem tej samej platformy skomunikował się „pośrednik”, o którym wspominał oszust. Poinformował on zgłaszającą, że nie zostały wyrobione wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby odebrać paczkę. Wersja pełnomocnika została potem potwierdzona przez znajomego kobiety. Pośrednik poinformował pokrzywdzoną, że za ich sporządzenie, potrzebna będzie wpłata ponad 10 000 złotych. Niczego niepodejrzewająca kobieta przelała na wskazany numer rachunku pieniądze - relacjonuje lubliniecka policja.

Ale to nie był koniec. Od maja do grudnia 2022 roku kobieta sukcesywnie wpłacała kolejne pieniądze, w sumie 167 169,05 zł. Co gorsza, 70-latka wzięła kredyt w wysokości 125 tysięcy złotych. - Po kolejnej wiadomości zawierającej żądanie przelewu kobieta zorientowała się, że nie korespondowała z amerykańskim marynarzem, tylko z oszustem, a całą sprawę zgłosiła w lublinieckiej komendzie. Policjanci Wydziału Kryminalnego prowadzą w tej sprawie postępowanie przygotowawcze - dodaje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3