Zakochała się w "majorze". Straciła pieniądze

46 791054

Redakcja

17 grudnia, 2023

41-letnia mieszkanka Jaworzna uwierzyła oszustowi, który podawał się za majora na misji pokojowej w Arabii Saudyjskiej. Kobieta straciła sporo pieniędzy. 

Do 41-latki z Jaworzna pod koniec listopada napisał tajemniczy mężczyzna za pośrednictwem mediów społecznościowych. Twierdził, że jest żołnierzem "majorem" i pełni służbę na misji pokojowej w Arabii Saudyjskiej. Od tego czasu regularnie ze sobą korespondowali.

- Oszust wzbudził w mieszkance Jaworzna zaufanie. Twierdził, że tam gdzie jest skoszarowany wpadła bomba i jest dużo osób poszkodowanych. W związku z uratowaniem przez niego członków rodziny Królewskiej oszust chciał na adres kobiety, który wcześniej mu podała, przesłać otrzymaną w nagrodę dużą ilość gotówki - relacjonuje policja.

 Kobieta uwierzyła w tę historię i zgodziła się odebrać pieniądze. Ale po kilku dniach pojawiły się problemy z przesyłką. 41-latka otrzymała wiadomość, że musi przelać pieniądze na konto mężczyzny, żeby móc otrzymać przesyłkę... z pieniędzmi. Nadal wierzyła w tę historię i przelała 14,5 tys. złotych. Potem przelała kolejne 34 tysiące złotych. 

Przesyłka nadal nie dotarła, a kobieta otrzymała kolejną wiadomość i przelaniu aż 78 tysięcy złotych. Wtedy zorientowała się, że żadnego majora z Arabii Saudyjskiej nie ma. Na szczęście nie przelała pieniędzy za trzecim razem, a sprawę zgłosiła policji. 

Łącznie utraciła 48 500 złotych

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.1µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3