Syryjczycy próbowali dostać się do Polski

Sg

Redakcja

17 grudnia, 2023

Na lotnisku w Pyrzowicach zatrzymano trzech mężczyzn z Syrii. Posługiwali się fałszywymi dokumentami lub nienależącymi do nich. Zostali zatrzymani. 

W miniony czwartek na lotnisku w Pyrzowicach funkcjonariusze straży granicznej przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec pasażerów, którzy przylecieli z Aten. Trzech mężczyzn w wieku od 23 do 33 lat, w trakcie legitymowania przedstawili do kontroli bułgarski i hiszpański paszport oraz polski dowód osobisty. 

- Po przeprowadzonej analizie dokumentów okazało się, że bułgarski paszport był fałszywy, natomiast polski dowód osobisty i hiszpański dokument paszportowy były oryginalne, jednakże nie należały do ich posiadaczy. Dodatkowo dokumenty widniały w dostępnych bazach teleinformatycznych Straży Granicznej jako dokumenty zastrzeżone, które należy zatrzymać - relacjonuje śląski oddział straży granicznej.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani z powodu podejrzenia popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu oraz posłużenia się sfałszowanym dokumentem lub dokumentem należącym do innej osoby. Okazało się, że byli to Syryjczycy. 

Obecnie trwają dalsze czynności służbowe z ich udziałem.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3