Fani militariów zjadą do Bytomia. Zbliża się XIX edycja Śląskich Manewrów

slaskie Manewry

Redakcja

28 maja 2024

W tym roku Zlot Pojazdów Militarnych powraca na tereny przy Szybie Krystyna w Bytomiu-Szombierkach, gdzie od 7 do 9 czerwca nie zabraknie przejażdżek pojazdami militarnymi, pokazów grup rekonstrukcyjnych, muzyki w wykonaniu orkiestry wojskowej oraz polowych specjałów, w tym oczywiście popularnej grochówki.

– Zlot Pojazdów Militarnych na stałe zagościł w kalendarzu imprez odbywających się w naszym mieście. Zapraszamy wszystkich miłośników militariów do Bytomia na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które przyciąga fanów z całego regionu – mówi zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras.

Przejazd i pokazy militarne, Tank Crash i piknik

Zlot Pojazdów Militarnych potrwa w Bytomiu przez trzy dni od 7 do 9 czerwca, jednak największe atrakcje dla mieszkańców organizatorzy przygotowali w sobotę i niedzielę. 

W sobotę 8 czerwca około 10:30 na ulicach Bytomia będzie można podziwiać przejazd pojazdów militarnych, które z bliska zobaczymy od 11:30 do 13:00 na pl. Jana III Sobieskiego. Potem pasjonaci militariów przejadą na tzw. zlotowisko czyli pod Szyb Krystyna w przy ul. Zabrzańskiej, gdzie od 14:00 przygotowano główne atrakcje. Wśród nich będą przejażdżki pojazdami militarnymi, Tank Crash, czyli pojedynek czołgu z samochodami osobowymi, a także koncerty, występy orkiestry wojskowej z Bytomia oraz strefa gastronomiczna z pyszną wojskową grochówką. Sobotnie wydarzenia zakończy o 21:45 specjalnie przygotowany na tę okazję fireshow.

W niedzielę 8 czerwca o 9:30 pod Szybem Krystyna rozpocznie się Piknik Służb Mundurowych, który potrwa do 17:00. Dla fanów militariów, którzy w sobotę nie będą mogli podziwiać militarnych perełek, organizatorzy o 14:00 ponownie zaprezentują Tank Crash, czyli pojedynek czołgu z samochodami osobowymi.

Śląskie Manewry, czyli Zlot Pojazdów Militarnych to jedna z największych imprez militarnych w Polsce. Co roku do Bytomia zjeżdżają nie tylko fani militariów, ale pasjonaci, którzy od wielu lat interesują się historią wojskowości, a posiadane przez nich pojazdy militarne to niejednokrotnie prawdziwe perełki, których próżno szukać na innych zlotach. Na imprezę oczywiście wstęp będzie bezpłatny, a podczas wydarzenia zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Zlot Pojazdów Militarnych organizowany jest przez Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości „Kompania Bytom”, a patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Śląskie Manewry 1

powiązane artykuły:

Mane DSC 3590
Lokalne 6 czerwca 2022

Miłośnicy militariów w ten weekend mieli swoje święto w Bytomiu. Teren przy ulicy Elektrowni zamieni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3