Ferie w Bytomiu. Sprawdź, ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży

Ferie w bytomiu

Redakcja

21 stycznia, 2024

Ferie w mieście mogą być ciekawe! Zobaczcie jaką ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowano w Bytomiu. 

Od 29 stycznia do 9 lutego ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu przygotował Becek w ramach XXIV Zimowej Feriady Artystycznej. Jak co roku nie zabraknie zajęć artystycznych, w tym warsztatów skandynawskiego majsterkowania czy interdyscyplinarnych zajęć z tworzenia słuchowiska „W Dolinie Beceku”. Wśród propozycji Beceku znajdą się też warsztaty muzyczne, zajęcia sportowe oraz spektakle i seanse filmowe.

Zima w Pałacu

Na zajęcia zaprasza także Pałac w Miechowicach. Od 5 do 9 lutego potrwają tam warsztaty introligatorskie, fotograficzne i malarskie. Warsztaty artystyczne adresowane są do dzieci w wieku od 9 do 12 lat i zaplanowane są jako cykl, który zakończy się wystawą. Uczestnicy zajęć rozpoczną też prace nad dziesięciometrową panoramą Miechowic, nanosząc własne szkice na wspólną pracę. Warsztaty poprowadzi malarka Magdalena Wesołowska. Karnet na cały tydzień zajęć kosztuje 200 zł.

Ferie z książką

Z kolei na ferie z książką zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna, gdzie 31 stycznia odbędzie się spotkanie warsztatowe dla dzieci inspirowane bytomskimi legendami. 6 lutego z myślą o młodych uczestnikach przygotowane zostały zajęcia na temat historii Bytomia i Śląska. Na spotkania obowiązują zapisy pod nr telefonu: 32 787 06 01 do 03 wew. 413.

Ferie w teatrze

Od 29 stycznia do 2 lutego w Teatrze Rozbark odbędą się zajęcia taneczne, aktorskie i wokalne skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat (kl. I-III) oraz od 11 do 15 lat (IV-VIII). Zajęcia odbywać będą się w trzech blokach (każdy blok to 60 min.), każdego dnia w godzinach od 9.30 do 13.00. Przygotowane ćwiczenia będą miały charakter zabawy, dzięki czemu uczestnicy zajęć będą mogli w nietypowy oraz bajkowy sposób spędzić zimowe wakacje. Warsztaty zakończone będą pokazem, który odbędzie się 2 lutego w piątek, godz. 14.00. Koszt udziału w zajęciach to 300 zł. Cena obejmuje udział w pięciodniowych warsztatach: 3 bloki zajęć dziennie.

Fantastyczne stwory, czyli ferie z muzeum

Kto nie lubi historii o smokach, jednorożcach, bebokach, południcach czy innych stworach? Na warsztatach w Muzeum Górnośląskim pod lupę pójdą wszystkie pradawne opowieści, fantastyczne stwory ukryte na obiektach muzealnych. Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko odwiedzą ciekawe wystawy, ale również wykonają własną pracę artystyczną lub wezmą udział w fascynującej grze. Wstęp na warsztaty, które poprowadzą specjaliści Dział Edukacji i Dział Archeologii MGB, kosztuje 14 zł. Obowiązują zapisy pod nr tel.: 32 281 82 94, w. 127.

Opera od kuchni

W zanadrzu ma też coś Opera Śląska, która dla małych i dużych odkrywców przygotowała wycieczki po teatrze do miejsc, które pozostają w cieniu scenicznych reflektorów. W trakcie naszej wycieczki można sprawdzić co jest pod sceną, policzyć wszystkie pracownie, podejrzeć próbę czy zajrzeć do garderoby. Dla chętnych będą też zajęcia wokalne i baletowe. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji i zapisy pod nr tel.: 32 39 66 816 oraz e-mail: edukacja@opera-slaska.pl.

Ferie na sportowo

Bytomskie ośrodki sportu przygotowały bogatą ofertą zajęć dla dzieci z Bytomia. Oprócz OSiR w organizację bezpłatnych zajęć dla dzieci włączyły się też Skarpa Bytom i CrossFit Bytom.

- Z roku na rok dokładamy starań, aby zimowa oferta zajęć dla dzieci i młodzieży była ciekawsza i różnorodniejsza, by każdy znalazł coś dla siebie. W tym roku na aktywnych przez całe ferie czekają m.in. lodowiska, pływalnia oraz zajęcia w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom, a także w CrossFit Bytom - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Za darmo na basen i na łyżwy

Lubisz jazdę na łyżwach? Jeśli tak, Miato zaprasza na Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 oraz na lodowisko sezonowe w Parku Miejskim. Uczniowie bytomskich szkół publicznych mogą skorzystać z lodowiska bezpłatnie za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Uwaga! Na pływalnię krytą obowiązują zapisy.

Podczas ferii zimowych na krytej pływalny przy ul. Parkowej 1 organizowana będzie bezpłatna nauka pływania dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat oraz od 10 do 16 lat. Przez całe ferie dzieci i uczniowie bytomskich szkół publicznych za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej mogą korzystać z pływalni za darmo.

Na bezpłatne zajęcia sportowe, gry i zabawy dla dzieci zaprasza także Hala na Skarpie przy ul. Modrzewskiego 5a. 

Gryfne czwartki na ściance

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom zaprasza dzieci z Bytomia na bezpłatną wspinaczkę w strefie dla najmłodszych. Możliwość darmowego korzystania z tej strefy będzie obowiązywała podczas trwania ferii zimowych w województwie śląskim w czwartki (1 i 8 lutego) w godzinach od 8.00 do12.00 (ostatnie wejście o 11.00).

Liczba miejsc jest ograniczona (ośmioro dzieci na godzinę) i obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem tel. 601 141 111. Wymagana jest obecność i nadzór opiekuna podczas zabawy dziecka na ściankach. Dziecko powinno zabrać ze sobą obuwie zmienne i wygodny strój sportowy.

Gryfne wspinanie to kilkanaście kolorowych i tematycznych torów wspinaczkowych, z którymi mogą zmierzyć się najmłodsi oraz dziecięca boulderownia, na której mogą spróbować swoich sił zarówno maluchy jak i starsze dzieci.

Przygoda z podnoszeniem ciężarów

Akcję Bytom - Ferie na Sportowo, czyli bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe oraz naukę technik podnoszenia ciężarów organizuje CrossFit Bytom przy ul. Składowej 2.

Pod okiem licencjonowanych trenerów trzy razy w tygodniu dzieci w wieku od 8 do 12 lat oraz od 13 do 15 lat, będą rozwijać swoją sprawność fizyczną i poznawać podstawowe techniki podnoszenia ciężarów.

Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanego trenera podnoszenia ciężarów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów z wieloletnim doświadczeniem zawodniczym i trenerskim. Młodzi adepci będą korzystać z przestrzeni dedykowanej zajęciom sportowym i profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do zajęć dla dzieci.

W pierwszym tygodniu ferii zajęcia odbędą się w 29 stycznia, 31 stycznia oraz 2 lutego, a w drugim tygodniu - 5, 7 i 9 lutego. Zajęcia trwają 90 minut. Liczba miejsc ograniczona. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy oraz więcej informacji w recepcji klubu lub pod numerem: tel. 667 282 773.

powiązane artykuły:

Ferie na stadionie slaskim
Lokalne 17 stycznia, 2024

W ramach projektu Ferie na Śląskim po raz kolejny odbędzie się Zimowa Aka

Ferie w gliwicach
Lokalne 15 stycznia, 2024

W ferie nie można się nudzić! Gliwice oferują sporo propozycji, z których warto skorzysta

ferie z bonem turystycznym
Lokalne 12 stycznia, 2023

W katowickich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych uczy się ponad 29 tys. dzieci. Duża część

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3