Przebudowa ulicy Okulickiego w Gliwicach. Koniec prac zaplanowano na II kwartał roku

Utrudnienia drogowe w gliwicach

Redakcja

21 stycznia, 2024

Dla poprawy i upłynnienia ruchu w poniedziałek, 22 stycznia, rozpocznie się przebudowa w rejonie skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej. Na czas prac, których finisz zaplanowano na II kwartał roku, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Roboty prowadzone będą w dwóch etapach. 

W pierwszym, na odcinku ul. Okulickiego między ul. Władysława Andersa a Kozielską (rejon skrzyżowania z ul. Kozielską), zbudowany zostanie chodnik, a jezdnia częściowo poszerzona. Na czas prac, kierowcy muszą liczyć się z zawężeniem jezdni w tym miejscu.

W drugim etapie – przed skrzyżowaniem ulic Okulickiego i Kozielskiej – ruch dla kierowców jadących od strony alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego (DK88) w kierunku ul. Kozielskiej zostanie zawężony do dwóch pasów. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z u. Okulickiego w Kozielską. Przejazd będzie odbywał się tylko na wprost lub w prawo, w kierunku ronda im. Władysława Andersa.

Po zakończeniu prac dla kierowców poruszających się ul. Okulickiego od strony DK88 powstaną trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo i dla podróżujących w prawo.

powiązane artykuły:

Utrudnienia drogowe gliwice
Lokalne 18 stycznia, 2024

Od 22 stycznia przez około miesiąc nie będzie możliwości przejazdu z ul. Pszczyńskiej prz

Trasy rowerowe gliwice
Lokalne 16 stycznia, 2024

Rozpoczynają się prace przy budowie trasy rowerowej wzdłuż ul. Toszeckiej w Gliwicach. O

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3