Fantastyczne wyniki na Stadionie Śląskim! Za nami memoriał Kusocińskiego! [WIDEO]

IMG 20210620 125714

Redakcja

20 czerwca 2021

Na Stadionie Śląskim nikt nie chce marnować czasu! Chwilę po mistrzostwach świata sztafet oraz drużynowych mistrzostwach Europy, w Kotle Czarownic odbyła się kolejna wielka impreza lekkoatletyczna. 67. Orlen Memoriał Kusocińskiego to jeden z ostatnich sprawdzianów przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi.

Najlepsi lekkoatleci z całego świata, w tym polskie gwiazdy królowej sportu, zaprezentowali się kibicom na Stadionie Śląskim. Mimo upału nikt nie mógł narzekać na wysoki poziom rywalizacji. Wszystko rozpoczęły kobiety w rzucie młotem, gdzie spotkały się Malwina Kopron, Anita Włodarczyk i Joanna Fiodorow. Po raz kolejny w tym sezonie Włodarczyk przegrała z Kopron, która rzuciła na 74,93 m (ponad metr lepiej od Włodarczyk). Czwarte miejsce zajęła Fiodorow, która nie była dumna z tego, że nie przekroczyła 73 metrów.

Włodarczyk zaznaczyła, że w tym roku na Igrzyskach raczej nie osiągnie 80 metrów. Jednak cieszy się, ze wraca do regularnych zawodów po dwóch latach przerwy.

W biegu na 100 metrów pierwszy raz w tym roku na stadionie zaprezentowała się Ewa Swoboda. Z czasem 11.20 s zajęła drugie miejsce - przegrała z Giną Bass. Po biegu zaczęła kuleć, a jej reakcja wskazywała na ból w stopie.

- No boli mnie. I tyle - powiedziała po biegu. 

Ani Robert Sobera, ani też Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski nie poradzili sobie z francuskim duetem Renaud i Valentine Lavillenie, którzy zdominowali rywalizację tyczkarzy. Blisko zwycięstwa był Damian Czykier, który zajął drugie miejsce w biegu na 110 m przez płotki (czas 11.46). Wygrał Francuz Wilhelm Belocian. 

W 100 metrach przez płotki kolejny genialny bieg zaliczyła nasza młoda gwiazda - Pia Skrzyszowska. Z czasem 12.90 s zajęła drugie miejsce, tuż za Marthe Koala. 

W pchnięciu kulą mężczyzn wygrał Michar Haratyk (20.73 m). Tuż za nim uplasował się Kyle Blignaut z RPA - był gorszy tylko o 12 centymetrów. W biegu na 400 metrów kobiet najlepszą z Aniołków Matusińskiego była Justyna Święty-Ersetic, która uzyskała czas 51.04 i zajęła trzecie miejsce. Na 800 metrów świetnie pobiegł Patryk Dobek, który wygrał zawody i ustanowił swój nowy rekord życiowy - 1:43.73. Ze słabej strony zaprezentował się Adam Kszczot (13. miejsce). Jak później powiedział, wiele czynników wpłynęło na to, że nie jest w optymalnej formie.

Do starcia gigantów doszło w rzucie młotem mężczyzn. Fajdek vs Nowicki to już klasyka gatunku. Tym razem lepszy był Paweł Fajdek, który jako jedyny ze stawki przekroczył 80 metrów (82.14 m). Wojciech Nowicki był drugi (79.92 m).

WSZYSTKIE WYNIKI DOSTĘPNE TUTAJ.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3