Eksplozja na poligonie. Zginęło dwóch saperów

Pilne

Redakcja

25 marca 2024

Na terenie dawnego 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej, podczas ćwiczeń wysadzania trotylu doszło do eksplozji. Zginęły dwie osoby. 

Dziś przed godziną 11. w czasie wykonywania zadań służbowych w Solarni w powiecie lublinieckim zginęło dwóch saperów 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. 

Śmierć żołnierzy potwierdziło Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

„W godzinach dopołudniowych w Lublińcu podczas zajęć z użyciem materiałów wybuchowych doszło do nieszczęśliwego wypadku, z udziałem żołnierzy 5 Pułku Chemicznego. W wyniku ciężkich obrażeń zmarło dwóch żołnierzy” – napisano w komunikacie.

Jak wynika z informacji WCZK, działania zabezpieczał zastęp z ciężkim samochodem gaśniczym ze zbiornikiem na wodę z jednostki wojskowej w Lublińcu oraz dwie karetki wojskowe bez lekarza. Po przybyciu na miejsce zespołu ratowniczego z lekarzem stwierdzono zgon dwóch osób.

Na miejsce zdarzenia udał się Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Marek Sokołowski. 

Jak czytamy w komunikacie, rodzinom zmarłych żołnierzy zostało udzielone wsparcie i pomoc psychologiczna. Szeroko pojętego wsparcia udziela jednostka wojskowa. Dalsza pomoc zarówno psychologiczna, jak i organizacyjna będzie kontynuowana w zależności od potrzeb rodzin. Czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie.

powiązane artykuły:

Wybuchgazurudaslaska
Lokalne 3 marca 2024

Wybuch gazu w Rudzie Śląskiej. Jedna osoba z poparzeniami trafiła do szpitala. 

Wybuchkatowice
Lokalne 27 stycznia 2024

Rok temu w kamienicy znajdującej się na terenie katowickiej parafii ewangelicko - augsburskiej do

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.6µg/m3 PM2.5: 2.3µg/m3