Rajd kradzionym samochodem po Świętochłowicach. Kierowca miał prawie dwa promile

Zatrzymanie pijanego kierowcy

Redakcja

25 marca 2024

Wybił szybę i włamał się do pojazdu popularnej wypożyczalni, a następnie z nadmierną prędkością poruszał się ulicami miasta. W chwili zatrzymania przez świętochłowickich mundurowych alkomat wykazał, że kierował mając blisko 2 promile alkoholu! Ponadto okazało się, że 33-latek nie posiada prawa jazdy. 

W piątek dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po ulicach miasta z nadmierną prędkością ma poruszać się osobowe renault. Policjanci natychmiast ruszyli w podanym kierunku. 

Dojeżdząjąc na miejsce, kierujący pojazdem marki Renault, porzucił samochód i uciekł do klatki pobliskiego budynku - relacjonuje policja. 

Mundurowi ruszyli za nimi i po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. 

W trakcie czynności ustalono, że 33-latek poprzez wybicie szyby włamał się do samochodu należącego do popularnej wypożyczalni, a następnie urządził sobie przejażdżkę ulicami Świętochłowic.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał blisko 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania - podała KMP w Świętochłowicach. 

Teraz będzie odpowiadać przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Kradziez samochodu
Lokalne 19 marca 2024

41-latkek ze Świętochłowic ukradł dostawczego forda oraz używał tablicy rejestracyjnej ni

Policja d83484
Lokalne 15 marca 2024

Walka z przestępczością narkotykową to jeden z priorytetów dla policjantów. Od niedzieli

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3