Doprowadził do groźnej kolizji z autobusem. Miał ponad 2 promile!

Pijany kierowca

Redakcja

2 kwietnia 2024

Jadąc "średnicówką" zauważył osobowego opla, którego kierowca miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Świadek natychmiast powiadomił służby i gdy kierowca opla zjechał z drogi, próbował udaremnić mu dalszą jazdę. Ten jednak ruszył dalej powodując groźną kolizję z autobusem. Przekazany w ręce świętochłowickich policjantów mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu!

W nocy z niedzieli na poniedziałek godną pochwały postawą wykazał się uczestnik ruchu, który jadąc "średnicówką" zauważył osobowego opla, którego kierowca miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. 

Świadek natychmiast powiadomił służby i gdy kierowca opla zjechał z drogi, próbował udaremnić mu dalszą jazdę. Ten jednak ruszył dalej i jadąc ulicami miasta doprowadził do groźnej kolizji z autobusem. Uczestnikom zdarzenia na całe szczęście nic się nie stało.

Gdy powiadomiony patrol ruchu drogowego przybył na miejsce, przebadał na zawartość alkoholu kierowcę opla. Przypuszczenia świadka się potwierdziły, bowiem 27-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu - relacjonuje policja. 


powiązane artykuły:

Policja
Lokalne 29 marca 2024

33-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego, mając w organizmie ponad 1.5 promila alkoho

Police 4261182 1920
Lokalne 13 marca 2024

19-latek z Łaz szybko zapomniał o przepisach ruchu drogowego. Kierował samochodem pod wpływem alk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3