Pijana matka, pijana babcia i dwójka dzieci w samochodzie

Policja

Redakcja

29 marca 2024

33-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego, mając w organizmie ponad 1.5 promila alkoholu kierowała samochodem. Na dodatek kobieta przewoziła dwójkę swoich dzieci i ich pijaną babcię. Oprócz wysokiej grzywny, grozi jej kara więzienia.

Wczoraj po północy policjanci częstochowskiej drogówki podczas nocnego patrolu na ulicy Ludowej w Częstochowie, zatrzymali do kontroli osobowe renault. 

Samochodem kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego. W aucie przewoziła dwoje swoich dzieci w wieku 3 i 8 lat oraz swoją matkę. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się, że kobieta ma ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie - relacjonuje policja.  

To oznacza, że zgodnie z nowymi przepisami jej samochód został zabezpieczony przez mundurowych i odholowany na parking. 

69-letnia babcia, która siedziała na miejscu pasażera nie mogła przejąć opieki nad dziećmi. Ona również była pijana. Badanie wykazało ponad 1 promil - podała KMP w Częstochowie. 

Ostatecznie dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzinie. Teraz kobieta odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo. O całej sytuacji powiadomiony zostanie także sąd rodzinny.

powiązane artykuły:

Policja 181a08
Lokalne 6 lipca 2023

Wielką nieodpowiedzialnością wykazała się 37-letnia kobieta, która prowadziła samochód pod wpływe

Policja
Lokalne 2 czerwca 2023

Pijana 43-letnia mieszkanka Jaworzna wiozła autem 11-letnie dziecko. Okazuje się, że to nie pierw

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3