Pijana matka wiozła samochodem 9-letnią córkę. Zaproponowała policjantom łapówkę

Policja 181a08

Redakcja

6 lipca, 2023

Wielką nieodpowiedzialnością wykazała się 37-letnia kobieta, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Pojazdem podróżowała też jej 9-letnia córką. Ponadto kobieta po zatrzymaniu zaproponowała policjantom łapówkę. 

37-latka została zatrzymana przez funkcjonariuszy katowickiej drogówki. Kobieta chciała uniknąć badania trzeźwości, więc zaproponowała policjantom 5 tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze jednak nie przyjęli propozycji łapówki. Badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. 37-latka została zatrzymana.

Odpowie za jazdę po alkoholu oraz za próbę przekupienia policjantów. Ale to nie wszystko. Razem z 37-latką samochodem podróżowała jej 9-letnia córką. Tym samym kobieta odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

 Na czas trwającego postępowania podejrzana została objęta policyjnym dozorem, a także zastosowano poręczenie majątkowe i zakaz kontaktowania się ze świadkami. Została również zobowiązana do powstrzymywania się spożywania alkoholu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3