Dąbrowa Górnicza: tramwaje wracają na pętlę przy urzędzie pracy

Linie tramwajowe nr 21 22 28 wracają na petlę w Dąbrowie Góniczej

Redakcja

6 grudnia 2022

Linie tramwajowe nr 21, 22 i 28 po siedmiomiesięcznej przerwie wracają na pętlę przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej.

Ruch na pętli w związku z jej modernizacją został wstrzymany 16 maja. Od poniedziałku 12 grudnia linie tramwajowe nr 21, 22 i 28 znów będą dojeżdżać od strony Będzina do pętli przy urzędzie pracy.

– Prace na pętli jeszcze się nie zakończyły, ale gotowy jest już układ torowy, który pozwala na przywrócenie ruchu tramwajów – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Na pętlę wjeżdżać będą linie nr 21 i 22, które obecnie z Sosnowca i Czeladzi dojeżdżają tylko do osiedla Zamkowego w Będzinie. Do pętli – zamiast tymczasowej linii nr 51 – z osiedla Zamkowego dojeżdżać będzie także linia nr 28.

W związku z wydłużeniem kursowania linii tramwajowych do przystanku Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla nastąpi skrócenie trasy autobusowej komunikacji zastępczej T-21, która od poniedziałku kursować będzie na trasie Tworzeń Huta Katowice – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy, czyli już bez obsługi przystanku Koszelew.

Z nowymi rozkładami jazdy linii 21, 22 i 28 można już zapoznać się na stronie ZTM

Modernizacja pętli jest częścią przebudowy układu drogowo-torowego między aleją Róż a granicą z Będzinem. Na zlecenie miasta i Tramwajów Śląskich prace wykonuje firma ZUE Kraków. Wartość inwestycji to 76 mln zł brutto: 31 mln zł za część tramwajową i 45 mln zł za część drogową finansową przez miasto.


powiązane artykuły:

lokal na start w dąbrowie górniczej
Wiadomości 29 listopada 2022

16 miejsc, w których można urządzić biuro, pracownię czy kawiarnię, czeka na uczestników programu

remont ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej
Wiadomości 24 listopada 2022

W czwartek (24 listopada) przed południem ruch w obu kierunkach na części ul. Królowej Jadwigi w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3