Częstochowianka została Miss Polonia! [GALERIA]

Mid 21308678

Redakcja

9 marca 2021

Natalia Gryglewska z Częstochowy została nową Miss Polonia. Zdobyła nie tylko koronę, ale przede wszystkim tytuł, dzięki któremu będzie reprezentować Polskę na najważniejszych konkursach miss na świecie.

20 kandydatek stanęło w szranki wczorajszego finału Miss Polonia 2020. Natalia Gryglewska przejęła koronę z rąk ubiegłorocznej miss Karoliny Bielawskiej. Nowa Miss Polonia pochodzi z Częstochowy w województwie śląskim, ma 22 lata i 173 cm wzrostu. 

"W ubiegłym roku skończyłam dietetykę kliniczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i w dalszym ciągu kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Warszawie. Moją największą pasją są podróże oraz nauka języków obcych. Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia bo jestem osobą, która lubi nowe wyzwania" - opowiadała o sobie Natalia Gryglewska.

Finalistki zaprezentowały się w pokazach mody, w tym także w bieliźnie, choć nie zabrakło strojów wieczorowych i ślubnych. 

W jury znaleźli się m.in.: aktorka Katarzyna Cichopek, była miss Agata Biernat, komik Mariusz Kałamaga, Sylwia Romaniuk, aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska, Magdalena Pieczonka czy aktor Tomasz Ciachorowski. 

Pierwszą wicemiss została Klaudia Wonatowska, drugą wicemiss została Faustyna Wespińska, .

Wcześniej tytuł Miss Polonia trafiał m.in. do: Anety Kręglickiej - jedynej polskiej Miss Świata, Ewy Wachowicz, Rozalii Mancewicz, Marceliny Zawadzkiej, Pauliny Krupińskiej, czy Izabelli Krzan.

Mid 21308630

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.2µg/m3 PM2.5: 15.5µg/m3