Cała Europa wchodzi do wody. Big Jump 2023 już 9 lipca!

Big jump

Redakcja

6 lipca, 2023

W całej Europie, w niedzielę – 9 lipca o godzinie 15.00, wchodzimy do rzek, strumyków, jezior i mórz, aby zamanifestować swoje zaangażowanie w ich ochronę. W tym roku Klub Gaja organizuje Big Jump i wejście do rzeki Białej w Bielsku-Białej, chcąc wesprzeć starania miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Spotkanie odbędzie się nad rzeką Białą na Zielonej Plaży Miejskiej w Parku im. Strzygowskiego. Klub Gaja razem z miastem Bielsko-Biała zaprasza mieszkanki i mieszkańców do wejścia do wody z przekazem – Dajmy rzekom przestrzeń, a ludziom czyste i żyjące rzeki.

Jacek Bożek z Klubu Gaja, który koordynuje Big Jump w Polsce mówi:

Rzeki są naszym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym. Bardzo się cieszę, że w 2023 roku Klub Gaja wraz z przyjaciółmi i sympatykami czystych i dostępnych rzek organizuje Big Jump w Bielsku-Białej nad rzeką Białą. Będziemy wchodzić do wody przypominając o znaczeniu rzek dla człowieka i przyrody ale także w intencji otrzymania przez nasze miasto tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Klub Gaja zaprasza wszystkich chętnych do zorganizowania lokalnych akcji Big Jump.

Symboliczne wejście do wody w intencji ochrony polskich rzek, które zagrożone są suszą, regulacjami i betonowaniem, może wykonać każda osoba, niezależnie gdzie się znajduje, nad rzeką, jeziorem czy Bałtykiem, a nawet w domu z miską wody. Klub zaprasza do wejścia do wody rodziny, grupy przyjaciół, miłośników rzek, kajakarzy, wędkarzy, artystów, działaczy społecznych, samorządowców, wszystkich, dla których rzeki są ważne.

Zorganizuj własny Big Jump:
- dołącz do wydarzenia Big Jump na Facebooku Klubu Gaja,
- zaproś na wydarzenie rodzinę, przyjaciół, współpracowników, sąsiadów,
- 9 lipca o godzinie 15.00 wejdź do wody sam/sama lub ze znajomymi - wystarczy zanurzyć stopy lub dłonie. Big Jump można zorganizować wszędzie nawet nad basenikiem w ogrodzie czy na balkonie.
- zrób zdjęcie, nagraj film i umieść w swoich kanałach social media z #ratujmyrzeki #bigjump. Wyślij informacje - miejscowość, nazwa akwenu, liczbę osób, zdjęcie, film na adres klubgaja@klubgaja.pl.
- pamiętaj – bądź ostrożny nad wodą, bezpieczeństwo jest najważniejsze.


powiązane artykuły:

Fzxu GB4 Xo A Ab9 Bs
Lokalne 30 czerwca, 2023

Czy kopalnie Polskiej Grupy Górniczej są odpowiedzialne za rozkwit złotej algi na Odrze i czy do

Amoniakbb
Lokalne 10 marca, 2023

Śnięte ryby w rzece Białej. Powód? Wyciek niebezpiecznej substancji z terenu zakładu w Bielsku-Bi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3