Był poszukiwany przez policję. Przyszedł na posterunek zgłosić kradzież

zatrzymanie poszukiwanego

Redakcja

18 stycznia, 2023

Do policjantów z Rudy Śląskiej zgłosił się 53-letni mieszkaniec miasta, który został okradziony pod koniec ubiegłego roku. Szybko wyszło na jaw dlaczego mężczyzna zwlekał tyle czasu ze zgłoszeniem kradzieży. Był poszukiwany, bo miał do odbycia 3 miesięczną karę pozbawienia wolności.

Policjantom z rudzkiej czwórki 53-latek zgłosił, że pod koniec grudnia z jego plecaka zniknął telefon o wartości ponad 600 złotych oraz 300 złotych w gotówce. Mundurowi zainteresowali się jednak faktem, że od kradzieży minęły ponad trzy tygodnie, a dopiero teraz poszkodowany zgłasza sprawę policji. 

-Kiedy przyjmujący zgłoszenie wprowadzili dane pokrzywdzonego do policyjnego systemu - szybko okazało się, dlaczego rudzianin tyle zwlekał. Przy jego nazwisku była informacja, że jest poszukiwany - relacjonuje rudzka policja. 

Sąd wydał na niego nakaz doprowadzenia do aresztu, celem odbycia kary pozbawienia wolności, ponieważ on sam unikał zgłoszenia się do więzienia. 

-Zaraz po złożeniu zeznań został zapakowany do radiowozu i przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi trzy miesiące odbywając karę. W tym czasie policjanci zajmą się sprawą kradzieży jego telefonu i pieniędzy-podała KMP w Rudzie Śląskiej.

powiązane artykuły:

42 587445
Lokalne 22 października, 2019

"Dzień dobry. Przyszedłem, bo jestem poszukiwany i mam dość ukrywania się." Tymi słowami i z bagażem

Pap 20111028 11 L 1
Wiadomości 7 czerwca, 2021

Z dosyć nietypową interwencją mieli do czynienia policjanci mikołowskiej jednostki. Z dyżurnym komen

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3