Dramatyczny wypadek! Karetka z pacjentem wjechała w samochód

47 741934

Redakcja

18 stycznia, 2023

Znamy już szczegóły wtorkowego wypadku z udziałem karetki i samochodu osobowego we Wręczycy Wielkiej. Cztery osoby trafiły do szpitala. 

Do wypadku doszło 17 stycznia po godzinie 9:00 we Wręczycy Wielkiej na ulicy Częstochowskiej (powiat kłobucki). Co ustalili policjanci?

Karetka jechała z pacjentem używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca uprzywilejowanego pojazdu rozpoczął manewr wyprzedzania jadących przed nim pojazdów. Jednak w tym momencie jadący "na czele" kierowca osobowego Volkswagena wykonał manewr zawracania. W rezultacie karetka uderzyła w lewy bok samochodu.

- 48-letni kierowca Volkswagena, doznał obrażeń ciała i został zabrany do częstochowskiego szpitala na badania. Na badania zostali również zabrani kierowca i dwie osoby z obsługi karetki. Natomiast transportowany karetką pacjent został zabrany przez inny ZRM, który przyjechał na miejsce. Wstępnie nie stwierdzono aby odniósł obrażenia w wyniku tego zdarzenia - opisuje szczegóły policja z Kłobucka.

Kierowca karetki był trzeźwy. Stan 48-latka uniemożliwił badanie alkomatem, pobrano od niego próbkę krwi. Śledztwo w tej sprawie prowadzi częstochowska prokuratura.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3