Był poszukiwany listem gończym. Wpadł, bo zaalarmował służby, gdy się poparzył...

Policja 12

Redakcja

24 maja, 2023

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali poszukiwanego 32-latka,  po tym jak sam zaalarmował służby w związku z poparzeniem, do którego doszło podczas rozpalania biokominka. Prosto ze szpitala 32-latek trafi do aresztu.

Sytuacja, w której poszukiwana listem gończym osoba sama dzwoni na policję, może wydawać się dość nietypowa. Tym razem dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który poparzył się w trakcie rozpalania biokominka. 

Kiedy na miejsce dotarli mundurowi, ratownicy medyczni udzielali już pomocy poparzonemu 32-latkowi. Według jego relacji ogień pojawił się w chwili użycia specjalnego paliwa. Mężczyzna z poparzeniami ciała trafił do szpitala - relacjonuje policja. 

I na tym interwencja by się zakończyła, gdyby nie fakt, że 32-latek okazał się poszukiwany... 

Został za nim wydany list gończy w celu tymczasowego aresztowania. Jak tylko stan 32-latka na to pozwoli, trafi do zakładu karnego - podała KMP w Świętochłowicach.

Sprawą wybuchu zajmują się świętochłowiccy kryminalni, którzy będą sprawdzać między innymi to, czy konstrukcja biokominka była prawidłowa.

powiązane artykuły:

fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju
Lokalne 14 kwietnia, 2023

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 38-latka, który wiedząc, że jest poszukiwany, p

zatrzymanie poszukiwanego
Lokalne 18 stycznia, 2023

Do policjantów z Rudy Śląskiej zgłosił się 53-letni mieszkaniec miasta, który został okradziony p

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3