Poszukiwany uciekał przed policją. Wcześniej kilka razy kopnął policjanta w głowę

fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Redakcja

14 kwietnia, 2023

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 38-latka, który wiedząc, że jest poszukiwany, próbował uciec za wszelką cenę. Mężczyzna usłyszał zarzut stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do odstąpienia od czynności służbowych.

Wszystko zaczęło się od informacji podanej przez dyżurnego jastrzębskiej komendy, o pojeździe toyota, którym ma kierować osoba będąca pod wpływem środków zabronionych. Kilka minut później patrol ruchu drogowego zatrzymał ten pojazd na terenie miasta. 

-Podczas przeprowadzania badania stanu trzeźwości kierującej, policjant zauważył, że mężczyzna siedzący na miejscu pasażera próbuje wyskoczyć z pojazdu przez okno od strony kierowcy - relacjonuje policja. 

Mundurowy natychmiast ruszył, aby zatrzymać uciekiniera. Zdesperowany mężczyzna zdołał kilka razy kopnąć policjanta w głowę i zaczął uciekać. Po bardzo krótkim pościgu był już w rękach policjantów. Szybko wyszedł na jaw powód jego nieudolnej próby ucieczki. 

-38-letni mężczyzna był poszukiwany w związku z posiadaniem środków zabronionych oraz wprowadzeniem w obieg podrobionych pieniędzy. Uciekinier usłyszał już zarzuty stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego wykonującego czynność służbowe do odstąpienia od tej czynności-podała KMP w Jastrzębiu-Zdroju. 

Za przestępstwo to grozi kara odpowiednio do 3 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

fot KMP w Jastrzębiu-Zdroju
Lokalne 20 marca, 2023

34-letni jastrzębianin, w trakcie pobytu w izbie przyjęć, zaatakował lekarza, a kilka dni

42 697825
Lokalne 15 lutego, 2023

Do Sądu Okręgowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu Robertowi K. W marc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3