40-latek liczył na darmowe szlugi. Teraz grozi mu kilkanaście lat odsiadki

Zatrzymanie włamywacza w żorach

Redakcja

14 kwietnia, 2023

Policjanci z Żor zatrzymali 40-letniego sprawcę włamania do kiosku. Mężczyźnie grozi nawet 15-letni pobyt w więzieniu, ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. 

Dyżurny żorskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że ktoś prawdopodobnie włamał się do kiosku mieszczącego się na osiedlu Księcia Władysława. O zdarzeniu powiadomiła właścicielka kiosku która zauważyła, że drzwi do wnętrza są wyłamane, a kłódka zabezpieczająca wejście została zniszczona.

-Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili włamanie, a następnie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ślady, które pozostawił włamywacz. Okazało się, iż jego głównym łupem padły papierosy różnych marek - podała KMP w Żorach. 

Już następnego dnia sprawca znalazł się w rękach mundurowych. 

-W niedzielę około godziny 17:00 policjanci zajmujący się na co dzień przestępczością gospodarczą zatrzymali 40-letniego mieszkańca Żor podejrzanego o to, iż w sobotę dokonał włamania do kiosku. Okazało się, iż był on już wcześniej notowany za włamania i kradzieże, a jakiś czas temu odsiedział za kratkami zasłużoną karę - relacjonuje policja.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a że sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa, to grozi mu kara nawet do 15 lat.

powiązane artykuły:

37 678530
Lokalne 20 października, 2021

Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, któ

Policja 123e7e
Lokalne 10 kwietnia, 2023

Ukradł przedłużacz, ale został złapany na gorącym uczynku. Zamiast poddać się i zwrócić skradzion

slaska.policja.gov.pl
Lokalne 7 lutego, 2023

Policjantom z Bielska-Białej udało się złapać 34-letniego złodzieja. Mężczyzna w chwili ucieczki

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3