Zatrzymano 34-latka za liczne kradzieże. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

slaska.policja.gov.pl

Katarzyna Kulyk

7 lutego, 2023

Policjantom z Bielska-Białej udało się złapać 34-letniego złodzieja. Mężczyzna w chwili ucieczki zaatakował pracowników sklepu, którzy próbowali go zatrzymać. Teraz najbliższy czas spędzi w areszcie.

e wtorek 31 stycznia, 34-letni mieszkaniec Bielska-Białej udał się do jednego ze sklepów w Jaworzu. Gdy mężczyzna przebywał w środku, rozpoznała go jedna z pracownic, okazało się, że 34-latek jest sprawcą wcześniejszych kradzieży. I tym razem postanowił ukraść kosmetyki warte ponad 450 złotych. Na monitoringu obserwował go ochroniarz, który kazał mężczyźnie zwrócić skradziony asortyment. Sprawca odmówił i rozpoczął swoją ucieczkę ze sklepu. Pracownicy sklepu próbowali udaremnić ucieczkę złodziejowi, ten jednak zaczął im grozić, po czym użył przemocy odpychając oraz uderzając ochroniarza łokciem.

O zdarzeniu niezwłocznie poinformowana została policja, dzięki której już następnego dnia złapano przestępcę. Mieszkaniec Bielska-Białej usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Sprawca został aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 8.9µg/m3