Kibole brutalnie pobili nastolatka, bo miał bluzę z logo klubu piłkarskiego

Kibice pobili nastolatka

Redakcja

5 lutego, 2024

Policja zatrzymała podejrzanych o rozbój na 15-letnim mieszkańcu Rudy Śląskiej. Podejrzani to czterech mężczyzn powiązanych z grupą pseudokibiców Torcida. 

Do zdarzenia doszło w rudzkiej dzielnicy Bielszowice. Gdy 15-latek wyszedł ze szkoły, został zaczepiony przez zamaskowanego, młodego mężczyznę. Sprawca przeprowadził swoją ofiarę za pobliski budynek, gdzie czekali kolejni mężczyźni. 

Pokrzywdzony został zastraszony i zmuszony do zdjęcia bluzy z logo klubu piłkarskiego. Sprawcy byli kibicami innej, zwaśnionej drużyny. Jeden z mężczyzn wyrwał mu bluzę, a kolejny uderzył go w głowę. Pokrzywdzony został pobity, a gdy się przewrócił, kolejny z mężczyzn zaczął go kopać. Sprawcy grozili nastolatkowi, że jak zobaczą go kolejny raz z emblematami tej drużyny, ich spotkanie skończy się jeszcze gorzej - relacjonuje policja. 

Kryminalni szybko ustalili tożsamość czterech młodych mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat. 

Wszyscy byli pracownikami jednej z rudzkich firm, zostali zatrzymani, gdy przyszli do pracy na poranną zmianę - podała KMP w Rudzie Śląskiej. 

Rudzkich kryminalnych w zatrzymywaniu sprawców wsparli policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z KWP w Katowicach i katowickiego oddziału prewencji. Zebrane dowody policjanci przekazali prokuratorowi, który przedstawił trzem z zatrzymanych zarzuty rozboju. Decyzją sądu dwóch 21-latków i 29-latek zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 15 lat więzienia.

Kryminalni nie kończą tej sprawy. Śledczy cały czas badają kolejne wątki zdarzenia i nie jest wykluczone, że zarzuty usłyszą kolejne osoby.

powiązane artykuły:

35 798158
Lokalne 5 lutego, 2024

Kolejne zatrzymania w sprawie produkcji i rozprowadzania narkotyków przez zorganizowaną grupę prz

Screenustawka
Lokalne 9 sierpnia, 2023

Policja zatrzymała już pierwszych podejrzanych, którzy mieli brać udział w sobotniej bijatyce kib

56 743171
Lokalne 31 stycznia, 2023

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 20 lat jest podejrzanych o znęcanie się nad 15-latkiem. Szcze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.1µg/m3 PM2.5: 9.3µg/m3