Tragiczna bijatyka kiboli. Policja zatrzymała pseudokibiców z województwa śląskiego

Screenustawka

Redakcja

9 sierpnia 2023

Policja zatrzymała już pierwszych podejrzanych, którzy mieli brać udział w sobotniej bijatyce kiboli w Radłowie. W zdarzeniu zginął 40-latek z Bielska-Białej. 

W sobotę rano w Radłowie (powiat tarnowski) doszło do bójki z udziałem pseudokibiców. Według wstępnych ustaleń i doniesień medialnych, w zdarzeniu uczestniczyli kibole Wisły Kraków, Unii Tarnów, Zagłębia Sosnowiec oraz innych grup wspierających. To nie była "ustawka na gołe pięści". Użyto rac, maczet, a nawet noży.

Kiedy na miejsce przybyły służby, tłum rozbiegł się. Na miejscu "koledzy" pozostawili 40-letniego Łukasza z Bielska-Białej, który został ranny. Pomimo akcji reanimacyjnej, mężczyzna zmarł. Był związany ze środowiskiem kibicowskim BKS Stal Bielsko-Biała.

- Z wielkim żalem oraz smutkiem żegnamy Naszego przyjaciela Łukasza, z którym wspólnie na kibicowskim szlaku spędziliśmy ponad 25 lat. Życie u Twego boku było dla nas zaszczytem! Za miłość twą oddałeś życie swe... dla wielu z nas byłeś wzorem i takim Cię też zapamiętamy! - napisali "kibole" BKS-u.

Okoliczności jego śmierci wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. W bójce udział wzięło ok. 100 osób.

Zatrzymani pseudokibice

Przy małopolskiej komendzie została stworzona specjalna grupa policyjnych fachowców złożona z doświadczonych policjantów wydziału kryminalnego, dochodzeniowo- śledczego oraz wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców. We wtorek policja poinformowała o pierwszych efektach działania tej grupy. Doszło do pierwszych zatrzymań.

- 5 zatrzymanych mężczyzn w wieku od 23 do 40 lat, biorących udział w sobotnim incydencie usłyszało prokuratorskie zarzuty udziału w zbiegowisku, którego następstwem była śmierć człowieka i miało charakter chuligański. Podejrzani pochodzą z województwa śląskiego oraz powiatu wadowickiego w Małopolsce. Cała piątka decyzją Sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące - informuje małopolska policja.

Sprawa jest rozwojowa. Małopolska policja szuka świadków zdarzenia i apeluje też do uczestników ustawki (w zamian za łagodniejsze konsekwencje prawne).

fot. screen Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3