Młodzi pseudokibice torturowali 15-latka. Strzelali do niego i przypalali papierosami

56 743171

Redakcja

31 stycznia, 2023

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 20 lat jest podejrzanych o znęcanie się nad 15-latkiem. Szczegóły są przerażające...

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali dwóch młodych pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich. To 17-latek i 20-latek. Podejrzani są o znęcanie się nad 15-latkiem.

- Kazali mu pić alkohol, a następnie bili go, strzelali do niego z pistoletu na stalowe kulki, przypalali papierosami i odurzali narkotykami. U nastolatka stwierdzono złamany nos, stłuczony mózg i kciuk, ułamany ząb oraz liczne rany i stłuczenia na tułowiu i nogach. Konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej - informuje rudzka komenda.

Młodzi pseudokibice z Rudy Śląskiej zostali zatrzymani. Śledczy zabezpieczyli dowody wskazujące na ich działanie i okrucieństwo wobec pokrzywdzonego. Możliwe, że ofiar jest więcej.  Chuligani usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, spowodowania uszczerbku na zdrowiu, rozpijania małoletniego i nakłaniania go do zażywania środków odurzających.

Na wniosek śledczych, rudzki sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za te przestępstwa grozi im nawet 10 lat więzienia.

56 743172

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 38.3µg/m3 PM2.5: 29.0µg/m3