„Błyskotliwe fortepiany” – koncert familijny w Filharmonii Śląskiej

Gtredfgre

Redakcja

21 października, 2022

W najbliższą niedzielę, 23 października o g. 11:30, w sali koncertowej Filharmonii Śląskiej odbędzie się wyjątkowy koncert dla całej rodziny. „Błyskotliwe fortepiany” to program znanych i lubianych utworów w aranżacji na 2 fortepiany, przy których zasiądzie znakomity duet Dombrova Piano Duo, czyli Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk. Przewodniczką po świecie muzyki będzie doskonale znana najmłodszej filharmonicznej publiczności Barbara Badura.

Niedzielne przedpołudnie wypełnią takie utwory, jak „Libertango” Astora Piazzolli, fragmenty Suity „Peer Gynt” Edvarda Griega oraz muzyka filmowa z „Gwiezdnych Wojen”, „Mission Impossible”, czy też serii o Jamesie Bondzie. To jednak nie wszystko!

Koncert 23 października jest elementem interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, integrującego środowisko osób niewidomych i niedowidzących ze zdrowymi. Dlatego też koncertowi będzie towarzyszyła wystawa przedmiotów i sprzętów, które pomagają osobom borykającym się z dysfunkcjami wzroku w codziennych czynnościach. Będzie to więc niesamowita podróż przez świat wypełniony wspaniałymi dźwiękami, okazja do wytężenia słuchu i uruchomienia wyobraźni, a także do zapoznania się choć trochę ze światem ludzi, którzy odbierają otoczenie poprzez zmysły pozawzrokowe.

Projekt „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Partnerami inicjatywy już po raz czwarty są: Polski Związek Niewidomych Okręg Śląski, Fundacja Human Sensor oraz Fundacja Szansa dla Niewidomych.

Więcej o koncercie TUTAJ

Koncert familijny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.4µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3