NOSPR dla koneserów

Sefardic Music MILO foto Jacek Raciborski 20

Redakcja

21 października 2022

Różnorodność i jakość to filary programu koncertów w NOSPR. Od muzyki dawnej, przez symfoniczną klasykę, aż po jazz i world music – wszystko to w wykonaniu najbardziej cenionych artystów Polski i świata.

Gwiazdorski skład i fascynująca muzyka etniczna w sali koncertowej NOSPR z klimatyczną grą świateł - to przepis na idealny czwartkowy wieczór.

20 października NOSPR zaprasza w muzyczną podróż śladami Żydów sefardyjskich.

Przewodnikami będą same gwiazdy sceny jazzowej, z łatwością i finezją poruszające się w gatunku world music: MILO Ensemble, Dave Douglas, Leszek Możdżer, Wojciech Waglewski i Arad Emamgholi.

Co dalej?

Kolejny wieczór (21.10) przyniesie nie lada gratkę dla koneserów muzyki kameralnej, którzy swoją pasję chcą rozwijać w doborowym towarzystwie.

Muzycy NOSPR, poza grą w orkiestrze, rozwijają także swoje solowe, kameralistyczne czy pedagogiczne kariery. Jednym z powodów do chluby jest stale ubogacana o nowe pozycje płytoteka. Niedawno zarejestrowanym albumem mogą pochwalić się Maksymilian Lipień (obój) i Damian Lipień (fagot), którzy wraz z Piotrem Lato (klarnet) tworzą LLLeggiero Woodwind Trio.

Dzieła które złożyły się na płytę zabrzmią 21 października w sali kameralnej. To: neoklasyczna Suita Aleksandra Tansmana, „laboratoryjne” – jak pisał Stefan Kisielewski – Trio Witolda Lutosławskiego, przejrzyście podane Trio Andrzeja Dobrowolskiego, zdumiewające zmiennością nastrojów Mini-Rondo Benedykta Konowalskiego, egzystencjonalne Salve Regina Wojciecha Widłaka i Partita Andrzeja Krzanowskiego. 

Gfrewqdfdsa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.0µg/m3 PM2.5: 0.8µg/m3